Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

Jakie witaminy w ciąży

Data utworzenia : 2017-06-03 21:56 | Ostatni komentarz 2023-06-15 20:42

Konto usunięte

61334 Odsłony
1434 Komentarze

Lekarka zaleciła mi branie PREGNA PLUS I PREGNA DHA. Biorę w zasadzie od pierwszego dnia kiedy test wyszedł pozytywny. Macie jakieś doświadczenie z braniem suplementów, jak długo, jakie? Może są jakieś lepsze niż te, które obecnie biorę. Będę wdzięczna za podpowiedzi :)

2017-06-28 07:25

Jakiś czas temu zasiedliśmy z mężem przed tv i coś tam podjadalismy a tam oczywiście reklamy. Po pierwsze coś na biegunkę zaraz coś na zatwardzenie później specyfik na wątrobę i na odchudzanie. Mój mąż w końcu nie wytrzymał i mówi "masakra jakaś jak tu coś normalnie zjeść":)

2017-06-28 04:27

Mąż ostatnio pokazywał mi nagranie takie http://www.rmf24.pl/raporty/raport-twoje-zdrowie/fakty/news-raper-gisu-w-nowej-odslonie-tym-razem-spiewa-o-suplementach,nId,2405940 Oglądałyście może to?

2017-06-27 21:55

Kasiu, dobre to z tą witaminą C, normalnie na tacie wypróbuję. Sabinka, to fakt, i z cukierkami trzeba uważać :P

2017-06-26 13:13

Tak, to forum jest bardzo przyjazne i można wyrażać swoje opinie :) Co do suplementów jeszcze, to dziś rzeczywiście sprawa wygląda tak, że na wszystko można znaleźć tabletki, więc trzeba po prostu mieć umiar i np. w ciąży wspierać się na tyle, na ile to potrzebne, a nie łykać jak cukierki ;) Choć i cukierki lepiej ograniczać :P

2017-06-25 22:38

mam tak samo, wiem że żelazo i kwas foliowy w największych dawkach jest w zielonym warzywie, z owoców to przeważnie witamina C. A reszta? Zapomnijcie, życie jest z byt krótkie na analizowanie składu witaminowego i kalorycznego danego posiłku, Są ważniejsze sprawy niż zawracanie sobie dupci witaminami w pożywieniu. Wiem, są tacy i ich szanuje, ale ja wole iść na spacer niż analizować swój posiłek który właśnie zjadłam :)

2017-06-25 22:03

No ja to nawet nie wiem dokładnie jakie konkretne witaminy są w poszczególnych owocach czy warzywach. Mam tylko zakodowane że cytrusy nie maja wcale tak wiele witaminy c, że dużo więcej jest w papryce czerwonej. I na tym moja wiedza chyba się kończy. A jak one ustalają same zbilansowane posiłki na tyle żeby być pewnym ile dostarczają to już czarna magia dla mnie...

2017-06-25 21:17

No właśnie placebo dużo daje firmą produkującym suplementy. A dokładnie można wyprodukować suplement na wszystko co się chce dosłownie. Mój brat kiedyś cały czas mówił że boli go głową i wiecie co? Moja mama zaczęła mu dawać najlepszy dla niego lek.Nie było lepszego :) najbardziej mu pomagała zwykła witamina C. Mama mówiła że to na ból głowy pomaga i zawsze po wypiciu Jakiaś chwilę później mówił, że głowa go nie boli. Ja nie potrafię liczyć witaminy w jedzeniu. Nie jest to chyba nawet możliwe więc nie wiem jak ta osoby tam robią.

2017-06-25 07:41

No właśnie jak badali nawet wśród ludzi wiedzę na ten temat, to większość była zszokowana, że ten rynek tak wygląda. Teraz na rynku to można znaleźć suplement prawie na wszystko. Suplementy dla kobiet w ciąży czy karmiących głównie oparte są na witaminach. Natomiast na rynku jest wiele różnych wymyślnych suplementów, które właśnie mają chyba przede wszystkim efekt placebo. Ciężko liczyć ilość witamin z pożywienia, no chyba, że ktoś to potrafi lub i ma czas przede wszystkim. Sama biorę już kwas foliowy:)