Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2188 Wątki)

Dziewczynka czy chłopczyk czy to takie ważne?!

Data utworzenia : 2013-03-04 17:39 | Ostatni komentarz 2022-12-19 21:42

klamerka123

51673 Odsłony
1330 Komentarze

Wszyscy pytaja mnie co będzie chłopiec czy dziewczynka, ale nie jest to dla mnie takie ważne... Wychodzę z zalożenia, że najważniejsze jest to żeby dziecko było zdrowe. Płeć dziecka można już rozpoznac od 14 tygodnia ciąży... Ale co niestety moje dziecko w 17 tygoniu podkurczylo nogi i nie chciało za żadne skarby pokazać czy będzie chłopiec czy dziewczynka... I co teraz... Jak to co? :) Trzeba poczekać do kolejnego usg za miesiąc więc może wówczas się uda, a może też będzie się ukrywać i do końca będzie to niespodzianka... Jak to było z Wami... Jakie byly Wasze odczucia, czy płeć miała znaczenie?? Kiedy dowiedziałyście się o płci waszego dziecka? ----- Chłopiec czy dziewczynka? 2013-09-14 08:19 Mamy! Kiedy dowiedziałyście się jaka jest płeć Waszego małżeństwa? I czy pamiętacie ten moment? A może do końca była to niespodzianka? Jakie wtedy towarzyszyły Wam emocje ? ;)

2013-03-04 18:04

My dwukrotnie dowiedzieliśmy się o płci na porodówce,jakoś te nasze dziewczynki nie chciały się wcześniej pokazać.Pytałam kilka razy lekarza,ale zawsze nóżki były źle ułożone,usg 3D nie robiłam ,pewnie tam byśmy się dowiedzieli,ale nie było to dla nas tak bardzo istotne.Najważniejsze było by dobrze się rozwijały i mogły szczęśliwie przyjść na świat.Ciuszki kupowałam w uniwersalnych kolorach.W wyprawce dominował kolor żółty,zielony,biały,beżowy i i niebieski:)

2013-03-04 17:49

Ja dowiedziałam się w 20 tyg na usg połówkowym w 25 mój ginekolog to potwierdził. Jestem sceptyczna co do tego że płeć można określić już w 14 tyg dla mnie to jak zgadywanka pół na pół ponieważ maluch nie jest na tyle dobrze wykształtowany chociaż medycyna idzie na przód także przy dobrym sprzęcie wszystko możliwe. W sumie od samego początku czułam że będzie to chłopiec i ubranka też kupowałam pod chłopca jeszcze zanim wiedziałam płeć intuicja mnie nie pomyliła. Jak dla mnie potwierdzenie płci miało znaczenie nawet z wyborem ubranek czy wózka ponieważ wszystko kupowałam wcześniej żeby potem nie popaść w jeden wielki wydatek :)