Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Mala glowka w 31 tygodniu

Data utworzenia : 2017-10-25 16:55 | Ostatni komentarz 2017-12-14 22:42

agniejeska

3444 Odsłony
140 Komentarze

Wlasnie wrocilam z usg i jestem dziewczyny przerazona. Lekarz wyslal mnie na specjalistyczne usg dzisiaj o 18.30 bo Moja corcia ma podobno za mala glowke. Cala jest okolo 50 centyla a glowa w 3 . miala ktoras z was taka sytuacje? Jestem przerazona. Caly czas mi mowili ze glowka mala ale ze taka jej uroda. :( . a dzisiaj mazali mi albo podpisywac papier ze sie nie zgadzam na konsultacje albo isc do tej kliniki badan prentalnych . wiec ide. Ale przerazona jestem bardzo:-(.

2017-10-25 17:55

u mnie mały miał za duzą głowe ale sie bałam głowa od reszty ciała była większa o 4 tyg i z czasem sie unormowało

2017-10-25 17:21

Lina z tego wszystkiego to ja nawet nie wiem.:-(. Napewno HC to jest ten wymiar ktory jest w tym 3 centylu. A co do normy. Podobno powinna byc od 10 do 90 centylu. Plusem jest to ze moj lekarz dokladnie zbadal mozg niuni i wszystko jest podobno dobrze jesli chodzi o struktury mozgowe. Zobaczymy co bedzie. Wlasnie czekam na autobus do kliniki.dzieki za kciuki dziewczyny!

2017-10-25 17:09

Agniejeska a czy te wymiary mają duże odstępstwa od tzw. normy? Na wyniku USG wymiary główki to BPD, HC i OFD (FOD). Być może tylko jeden z wymiarów jest nieprawidłowy i np. będzie to świadczyło o specyficznym kształcie główki, np. mały obwód ale główka podłużna. Trzymamy kciuki!

2017-10-25 17:08

Nie denerwuj się, wszystko będzie dobrze. Wiem, że łatwo się tak mówi, ale myślę że nie ma co denerwować się na zapas. To nie nie służy ani tobie ani dzieciatku . Dobrze, że ta wizyta jeszcze dziś, a nie za tydzień lub dwa, bo wtedy jeszcze gorzej byś przeżywała i denerwowala sie. Ja i mój bąbel trzymamy kciuki !! A razem mamy ich aż 4 !!