Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2190 Wątki)

38tydzień odstawienie luteiny

Data utworzenia : 2017-10-02 15:23 | Ostatni komentarz 2017-10-07 08:28

Tamaara

30835 Odsłony
13 Komentarze

Witajcie dziewczyny. Termin porodu mam na 15.10.2017. 30 września odstawilam luteine, ktora brałam dopochwowo od 10 tygodnia ciazy, poniewaz trafiłam do szpitala z krwawieniem. Właśnie zaczęłam 38tydzień. Chciałabym się dowiedzieć czy poród po odstawienie luteiny zaczął się w okolicach terminu czy tez kilka dni po odstawieniu leku? Mnie strasznie twardnieje brzuch przy chodzeniu Ale bezboleśnie. Dodatkowo zaczly mnie boleć plecy w krzyżu jak dłużej chodzę. Podbrzusze zaś poboluje również przy chodzeniu i strasznie ciągnie. Mam dziwne uczucie ze poród jest blisko. Jest to moja druga ciąża po 7 latach przerwy. Wizytę mam 4 października. Czuję odrobinę strach ale też jestem podekscytowana narodzin maleństwa. Jak było u Was z tą luteiny a porodem??

2017-10-03 11:24

Ja aktualnie przyjmuję luteinę i lekarz mi mówił, że niekoniecznie będę musiała ją stosować do końca ciąży. Ma ona zapobiegać skurczom macicy (28tc), ale jeżeli sytuacja się znormalizuje to minie ryzyko przedwczesnego porodu. Każdy przypadek jest inny, każdy organizm mamy i dziecka jest inny. Wszystko zależy od twojej kondycji ;) Obserwuj siebie uważnie, być może niedługo powitasz swoje maleństwo, a może troszkę później. Niezależnie od terminu życzę ci spokoju i "gładkiego" porodu ;)

2017-10-02 21:15

Też brałam luteine i odstawiłam w sumie wcześniej a urodziłam jakby 43 tc tu reguły nie ma to że odstawisz nie znaczy że zaraz urodzisz :)

2017-10-02 21:09

Odstawienie luteiny nie ma wpływu na to czy urodzisz dzisiaj jutro czy za tydzień. Każdy organizm reaguje inaczej na odstawienie. Ale nawet jeśli urodzisz za chwilę to ciąża jest już donoszona i nie masz się czym martwić. Brzuch Ci twardnieje i jest to jak najbardziej normalne na tym etapie ciąży. Spokojnie nie martw się i nie stresuj.

2017-10-02 19:54

Ja najpierw brałam duphaston, potem luteinę, którą odstawiłam w 35tc. Urodziłam w 38/39tc. Także niekoniecznie musi mieć to wpływ. Choć to zależy pewnie od tego jak dany organizm zareaguje.

2017-10-02 15:35

Wydaje mi się że luteina nie ma wpływu na termin porodu. Ja miałam odstawiony duphastonu w 13 tygodniu :-P objawy które opisujesz są normalnymi objawami na tym etapie ciąży przecież i równie dobrze możesz z nimi chodzić jeszcze 4 tygodnie albo urodzić jutro :-)