Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2189 Wątki)

Poród a napadowy często skurcz serca

Data utworzenia : 2017-09-29 07:15 | Ostatni komentarz 2017-10-02 09:27

Justysgrzes

1492 Odsłony
9 Komentarze

Witam Od dziecinstwo choruje na napadowy częstoskurcz serca. Nigdy nie był on zdiagnozowany ponieważ bardzo ciężko wyłapać można moment kiedy jest i tylko mogłam lekarzowi określić obiaby bo serce mam zdrowe i po ataku badania wychodzą prawidłowo. Bylam jednak 2 miesiące temu w szpitalu na badaniach i "udało" doszło do ataku. Moje serce biło 220 razy na minutę przez 45 minut. Próbowali uspokoić je zatrzymani zatrzymując mi na chwilę serce ale nie pomagalo. Byłam przerażona bo kazali mi podpisać zgodę na uspanie i pobudzenie serca wstrzasami. Ale na szczęście ustało. Dla mnie to był horror. Ze 20 osób biegających na demna, mnóstwo kabli podłączonych do mnie a dzidzius był wtedy w 19 tc i tłumaczyli że nie wiele mogą zrobić żeby nie zrobić mu krzywy. Znam swoje ataki towarzyszą mi od dzieciństwa ale oni mnie przeraziłi. W rezultacie zostaliśmy przewieni do kliniki Matki Polki w Łodzi i tam kardiolog stwierdził że nie ma wyjścia trzeba rodzić w tam u nich w klinice i przez CC został mi przepisany 3x dziennie izoptin i tak sobie jakoś radzimy. Ale boję się porodu, nie wiem co będzie. Byłam tu u okolucznej pani kardiolog, Masakra a ta mnie zbyla stwierdziła że ona nie widzi przeciwwskazań do CC i mogę naturalnie rodzić i że wizyt kontrolnych też nie potrzebuje a w razie ataku przyjąć kolejna dawkę izoptinu a jak nie przechodzi po 30min. To na pogotowie. Po porodzie na wizyte i ona da skieowanie na ablacje. Co za babsztyl tak mnie zdenerwowała że płakałam całe popołudnie. I teraz moje pytanie czy ktoś mial podobny problem ??? Jak przebiegł porod???

2017-09-29 07:57

Z tego co opisujesz masz czasem zaburzenie rytmu tak zwanie arytmie u Ciebie jest ze serce czasem bije szybko i nie miarowo i potem wraca do normy pomimo że serce zdrowe :) mi też stwierdzono arytmie kilka razy wyszło mi na ekg kilka ze za wolno moje serce biło było około 30 razy na minutę co jest mega za mało a kilka było że moje serce biło 230 razy na minutę... uczucie dziwne towarzyszyło mi często przy takich akcjach tyle że ja mam jeszcze stwierdzona hipotonie czyli mega niskie ciśnienie. Serduszko mam zdrowe nie wiadomo do tej pory co powoduje czasem arytmie. W lutym urodziłam synka drogami natury. Cc mi proponowano ale nie z tego powodu a z racji że na usg waga malucha wychodziła 5 kg ale ja nie chciałam jednak cc to operacja jakby nie było a nie chciałam mieć dodatkowej dziury w macicy plus jest dużo innych powikłań teoretycznie posłuchaj siebie jeśli chcesz cc bo się boisz zmień panią kardiolog jednakże większość nie będzie widzieć w tym przeciwwskazań do porodu siłami natury bo nie ma tu wad serca a zaburzenie rytmu to nie jest wskazanie do cc