Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Listopadowa wyprawka dla maluszka i mamy

Data utworzenia : 2017-09-26 12:03 | Ostatni komentarz 2017-12-14 19:24

KarwaneckaA

1174 Odsłony
10 Komentarze

Witam wszystkie mamy. Potrzebuje małej pomocy :) Termin porodu mam na połowę listopada i chciałabym już powoli spakować torby dla małej i dla siebie, wiem, że to jeszcze prawie dwa msc ale wolałabym być przygotowana, gdyby coś zaczęło się dziać. Co mam ze sobą spakować? Chodzi mi o wszystko od ubrań po kosmetyki. Wiem, że jest mnóstwo gotowych list w necie, ale tak jak czytam to wydaje mi się, że niektóre rzeczy są zbędne. Potrzebuje rady z doświadczenia co Wam się przydało a co nie? :)

2017-12-14 19:24

Też już trafiłam na taki wątek poniżej lista: Dla Mamy Przed porodem: □ Bawełniana koszula do porodu (najlepiej rozpinana z przodu, co ułatwia kontakt skóra do skóry i karmienie piersią) □ Stanik do karmienia, albo najlepiej uwolnij swe piersi na czas porodu □ kapcie z antypoślizgową podeszwą □ ciepłe skarpetki □ Bidon z dziobkiem, żeby nie trzeba się było zginać przy porodzie □ butelka wody mineralnej, a najlepiej dwie □ cukierki, lizaki, miętówki, bo podczas porodu nie można jeść, a energia jest potrzebna □ pomadka do ust □ gumka do włosów □ muzyka, coś do masażu, aparat TENS, wszystko co pomaga w relaksacji w porodzie Po porodzie: □ koszula nocna, bawełniana do karmienia □ kosmetyczka, a w niej: o żel pod prysznic o szampon do włosów o pasta i szczoteczka do zębów o dwa ręczniki jeden do pielęgnacji krocza-w ciemnym kolorze, albo najlepiej ręczniki jednorazowezużyjesz i wyrzucisz, duży ręcznik do wytarcia o akcesoria do włosów-szczotka, grzebień spinki, gumka □ szlafrok □ biustonosz do karmienia □ wkładki laktacyjne, ja polecam wielorazowe bawełniane □ siatkowe majtki jednorazowe □ wkładki bez kleju na czas połogu □ kanapka, pożywna przekąska-orzechy, owoce suszone, wafle ryżowe(bardzo polecam, bo kanapkę można zapomnieć wymieniać, jeśli torbę spakujecie wcześniej) Dla dziecka: □ 5 pieluch tetrowych do kangurowania (Tata trzyma je pod T-shirtem) □ Ręczniczek □ 5 pieluch jednorazowych, polecam dwójki, od 3-6kg, większość dzieci rodzi się powyżej 3kg □ Czapeczka, albo dwie □ Body □ Pajacyk □ Niedrapki (kwestia indywidualna)albo skarpetki, które można założyć na rączki □ Kocyk/otulacz- osobiście nie przepadam za rożkami, uważam, że są niepraktyczne dziecko się w nich poci na plecach, a pod szyją marznie, wolę kocyki, pieluszki do spowijania Dla Mamy □ Koszula bawełniana do karmienia na zmianę □ kilka par majtek –specjalne, jednorazowe siateczkowe albo zwykłe bawełniane (większe, żeby nie uciskały) □ wkładki poporodowe 10 szt □ podkłady poporodowe-w szpiatlu mają swoje, ale ja wolałam nie czekać na wymianę i mieć komfort □ 1–2 biustonosze na zmianę do karmienia □ wkładki laktacyjne □ płyn do higieny intymnej □ środek przyspieszający gojenie się krocza (np. Tantum Rosa) najlepiej nalać go do małej butelki z dzióbkiem i polewać krocze przy okazji każdej wizyty w łazience □ ręcznik □ dezodorant, najlepiej organiczny, bezzapachowy. Noworodki nie lubią sztucznych zapachów □ kremy: do twarzy, rąk □ maść do pielęgnacji podrażnionych brodawek □ przybory do włosów: szczotka, spinki, gumki itp. □ Ja tym razem wezmę laktator, ale mam pierwszorazowych nie zachęcam, najlepiej laktację rozbujać naturalnie □ Na problemy z wypróżnieniem-czopki glicerynowe □ Poduszka do karmienia □ Ewentualnie rogal ciążowy do spania-ja korzystałam □ Zatyczki do uszu □ Opaska na oczy do spania (ciężko mi spało się w szpitalu) □ Telefon □ Ładowarka □ Zgrzewka wody do picia-ja potrafiłam wypić 1,5 litra wody przy jednym karmieniu □ Ubranie wyjście: leginsy, luźna bluzka, nie bierzcie nic obcisłego. Na ogół po porodzie jest jeszcze brzuszek, jak w VI miesiącu Dla dziecka □ 4-5 bawełnianych body □ 4-5 pajacyków (jednoczęściowy ciuszek z rękawkami i nogawkami) □ Osobiście nie polecam kaftaników i śpioszków-za dużo roboty □ 5-10 pieluch tetrowych (do podłożenia podczas przewijania czy wizyt w przychodni szczepienia) 10 sztuk przyda się przy dziecku, które ulewa. Czasem skutecznie mogą zastąpić ręcznik □ 2 bawełniane czapeczki □ rękawiczki niedrapki lub skarpetki (do założenia na rączki) □ mała paczka (ok. 20 sztuk) jednorazowych pieluch □ niemowlęcy ręcznik kąpielowy (z kapturkiem) □ delikatne mydło np. Biały Jeleń □ nawilżane chusteczki do przecierania / albo waciki do przemywania pupy, ja osobiście nie korzystam z nawilżanych chusteczek na co dzień. Myjemy pupę prysznicem, a chustki są na sytuacje alarmowe/wyjazdy (chusteczki nie czyszczą, one wycierają) □ ampułki z solą fizjologiczną do zapuszczania do noska, bo dzieci nie są odśluzowywane po porodzie □ coś do nawilżania skóry dziecka, najlepiej z jednej serii kosmetyków-jeśli się nie sprawdzą, wiadomo, że mają tą samą substancję nawilżającą, na którą dziecko źle reaguje □ Na wyjście śpiworek

2017-09-30 13:30

Na necie też jest dużo list co potrzebne do szpitala co do domu dla malucha jest tego mnóstwo ale sama musisz zdecydować czy pewne rzeczy chcesz mieć czy nie bo np ja przewijak kupiłam dla kręgosłupa mojego to było zbawienie ale z kolei do szpitala podkładów nie potrzebowałam. Czasem na stronie szpitala piszą co przyszła mama ma wziąć dla sobie i dziecka :)

2017-09-29 15:31

A w razie czego możesz spokojnie pójść albo zadzwonić do szpitala, w którym planujesz rodzić. Położne powiedzą Ci co jest na wyposażeniu, co ewentualnie szpital zapewnia, a co koniecznie musisz mieć (dla dziecka i siebie).

2017-09-27 11:17

Obyś znalazła odpowiedzi na nurtujące pytania :)

2017-09-26 23:58

dokładnie jest już sporo podobnych wątków a jeśli nie ma informacji którą chcesz uzyskać to dopisz zapytanie pod którymś z wątków co podsyłą ci Ulka ;) na pewno dziewczyny odpiszą i podpowiedzą

2017-09-26 16:16

Hmm a jakiej lupki używasz najlepiej tej po prawej w górnym rogu jak wcześniej wejdziesz w twój profil :) w tych wątkach co ula podała na pewno dużo znajdziesz informacji :)

2017-09-26 13:16

Super, dziękuje :) Nie wiem czemu u mnie nic nie znalazło...

2017-09-26 13:13

Podrzucam kilka już istniejących wątków: http://lovi.pl/pl/forum/1/2525 http://lovi.pl/pl/forum/13/2906 http://lovi.pl/pl/forum/1/7994/1 http://lovi.pl/pl/forum/13/9195/1 http://lovi.pl/pl/forum/13/9049/1