Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2189 Wątki)

Dziewczyny porozmawiajmy o wyprawce:)

Data utworzenia : 2017-09-20 14:15 | Ostatni komentarz 2017-12-14 20:09

kasia8022

724 Odsłony
2 Komentarze

Hej mamuśki. Mam taki pomysł żeby wrzucać w tym wątku listę rzeczy , które są niezbędne, aby być gotową na przyjście maluszka na świat. Napewno wiele z was jest w ciąży bądź planuje ją po raz pierwszy i chętnie dowie się bądź uzupełni swoją listę must have maluszka:)

2017-12-14 20:09

Dla Mamy □ Koszula bawełniana do karmienia na zmianę □ kilka par majtek –specjalne, jednorazowe siateczkowe albo zwykłe bawełniane (większe, żeby nie uciskały) □ wkładki poporodowe 10 szt □ podkłady poporodowe-w szpiatlu mają swoje, ale ja wolałam nie czekać na wymianę i mieć komfort □ 1–2 biustonosze na zmianę do karmienia □ wkładki laktacyjne □ płyn do higieny intymnej □ środek przyspieszający gojenie się krocza (np. Tantum Rosa) najlepiej nalać go do małej butelki z dzióbkiem i polewać krocze przy okazji każdej wizyty w łazience □ ręcznik □ dezodorant, najlepiej organiczny, bezzapachowy. Noworodki nie lubią sztucznych zapachów □ kremy: do twarzy, rąk □ maść do pielęgnacji podrażnionych brodawek □ przybory do włosów: szczotka, spinki, gumki itp. □ Ja tym razem wezmę laktator, ale mam pierwszorazowych nie zachęcam, najlepiej laktację rozbujać naturalnie □ Na problemy z wypróżnieniem-czopki glicerynowe □ Poduszka do karmienia □ Ewentualnie rogal ciążowy do spania-ja korzystałam □ Zatyczki do uszu □ Opaska na oczy do spania (ciężko mi spało się w szpitalu) □ Telefon □ Ładowarka □ Zgrzewka wody do picia-ja potrafiłam wypić 1,5 litra wody przy jednym karmieniu □ Ubranie wyjście: leginsy, luźna bluzka, nie bierzcie nic obcisłego. Na ogół po porodzie jest jeszcze brzuszek, jak w VI miesiącu Dla dziecka □ 4-5 bawełnianych body □ 4-5 pajacyków (jednoczęściowy ciuszek z rękawkami i nogawkami) □ Osobiście nie polecam kaftaników i śpioszków-za dużo roboty □ 5-10 pieluch tetrowych (do podłożenia podczas przewijania czy wizyt w przychodni szczepienia) 10 sztuk przyda się przy dziecku, które ulewa. Czasem skutecznie mogą zastąpić ręcznik □ 2 bawełniane czapeczki □ rękawiczki niedrapki lub skarpetki (do założenia na rączki) □ mała paczka (ok. 20 sztuk) jednorazowych pieluch □ niemowlęcy ręcznik kąpielowy (z kapturkiem) □ delikatne mydło np. Biały Jeleń □ nawilżane chusteczki do przecierania / albo waciki do przemywania pupy, ja osobiście nie korzystam z nawilżanych chusteczek na co dzień. Myjemy pupę prysznicem, a chustki są na sytuacje alarmowe/wyjazdy (chusteczki nie czyszczą, one wycierają) □ ampułki z solą fizjologiczną do zapuszczania do noska, bo dzieci nie są odśluzowywane po porodzie □ coś do nawilżania skóry dziecka, najlepiej z jednej serii kosmetyków-jeśli się nie sprawdzą, wiadomo, że mają tą samą substancję nawilżającą, na którą dziecko źle reaguje □ Na wyjście śpiworek

2017-09-20 14:22

Hej :) Zakładając nowy wątek zapoznaj się ze wskazówkami - w prawym, górnym roku znajduje się wyszukiwarka, z której korzystamy, aby nie robic takich samych wątków i aby forum było przejrzyste i przyjazne dla każdej nowej mamy. :) Tu sa wątki i wątek z artykułem na ten temat http://lovi.pl/pl/forum/1/2525 http://lovi.pl/pl/forum/13/2906 http://lovi.pl/pl/forum/6/3010/1