Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Problemy ginekologiczne

Data utworzenia : 2017-09-05 16:45 | Ostatni komentarz 2017-12-14 18:01

Ilona.Wisniewska

1861 Odsłony
33 Komentarze

Witam. Kobietki nie wiem co robić. .. jestem w 28 tc i cały czas walczę z zapaleniem grzybiczym pochwy. .. na początku mój gin stwierdził, że mogę mieć alergie na sperme partnera podczas ciąży. .. ale pomimo tego że aktualnie mamy totalną abstynencje, stosowałam leki dopochwowo i od zaaplikowania ostatkiem globulki przez 4 dni było dobrze i na nowo powróciło. ... swędzenie miejsc intymnych, obfite gródkowate żółto -zielonkawe upławy, napuchnieta pochwa. ... stosuje się do zaleceń lekarza co do joty. ... a to i tak powraca ... boję się że przy porodzie naturalnym przejdzie coś na córcie. ... czy to jest powód by mieć cesarke? Na prawdę martwię się tym ... już nie chodzi tyle o mnie co o malutką. ...

2017-12-14 18:01

Twój lekarz prowadzący na pewno przed porodem będzie miał to na uwadze i zastosuje odpowiednie środki. Możliwe że skończy się cesarką, ważne żeby dziecko było bezpieczne.

2017-10-28 12:53

Jacuzzi to faktycznie zbiorowisko bakterii a woda na pewno nie jest systematycznie wymieniana. Do tego jest ona trochę za ciepła więc nie jest ono polecane w ciąży. Magros faktycznie częste infekcje mogła spowodować toaleta w pracy. Teraz pójdziesz na zwolnienie od razy i trzymam kciuki żeby infekcji było co najmniej mniej.

2017-10-28 09:10

Magros masz rację do tego mam czasem wrażenie przynajmniej ja ze jest taka inna woda trochę tzn jakby tam przy okazji ludzie siku robili nie wiem czy to takie odczucie ale serio kolor wody inny więc ja tam nie wchodzę tym bardziej że to dopiero siedlisko bakterii

2017-10-28 09:05

Jaccuzzi, to nie dość, że temperatura, co raczej mały zamknięty zbiornik, i mnóstwo bakterii. Ciekawa jak u mnie będzie tym razem, choć myślę, że za pierwszym razem spory wpływ też miało korzystanie z toalety w pracy. Bo jak dwa tygodnie byłam na zwolnieniu już przed porodem, to nagle i infekcje odpuściły.

2017-10-26 01:26

W ciąży nawet jeśli nie miałyśmy predyspozycji do infekcji grzybiczej mogą się one pojawiać częściej. Zmienia się wtedy nasze PH i łatwiej o infekcję. Zmień płyn do higieny intymnej, poproś ginekologa o zrobienie wymazu, bierz probiotyki ginekologiczne. Dbaj szczególnie o higienę intymną. Możesz sama kupić papierki do oznaczenia PH tak jak poleciła Agn. A infekcja intymna nie jest wskazaniem do cięcia. Ewentualnie w czasie porodu dostaniesz antybiotyk ale nadal będzie to poród naturalny.

2017-10-25 13:52

Jacuzzi to najgorsza zło, jako nastolatka o tym nie wiedziałam i każdy mój pobyt na basenie kończył sie infekcja bo po pływaniu w basenie sportowym zawsze wychodziłam do ciepłego jacuzzi

2017-10-25 12:50

Ten tampon to praktyka stara która wgl nie ma nic wspólnego z ochronieniem z tego co wiem wręcz nie wolno w ciąży tamponow

2017-10-25 12:47

Ja w pierwszej ciąży dopóki przebiegała bez problemów chodziłam na basen. Aplikowalam sobie lactovaginal po prostu przed każdą wizyta, czasami też dzień po i nic nie złapałam. Teraz gdy byliśmy we wrześniu na wypadzie w Ustce tez korzystałam z basenu hotelowego bo mały nie odpusci , zadzialalm tak samo i też nic, a teraz nagle z niczego infekcja :/ Z tym tamponem kojarzę że w którymś z wątków przewinęło się to jako zalecenie jakiegoś lekarza którejś koleżance naszych dziewczyn z forum, ale wg mnie i na szczęście większości innych lekarzy to wręcz zwiększa ryzyko, takie wkładanie i wyjmowanie na sucho, bardzo łatwo podrażnić uszkodzić delikatna sluzówkę. Więc jeśli już cokolwiek wkładać to tylko probiotyk do tego przystosowany i tylko po konsultacji z lekarzem prowadzącym. Ja z jsccuzi nie korzystam choć lubię bardzo ale to chyba największe źródło bakterii przez panujaca tam temperature:/ Dlatego ja sama korzystalam jedynie z bąbelkow na terenie zwykłego chłodnego basenu jako fotele masujące plecy, ekstra ulga dla kręgosłupa i rozluznienie dla mięśni.