Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Pierwsze ruchy maleństwa w pierwszej i kolejnej ciąży

Data utworzenia : 2017-07-23 09:30 | Ostatni komentarz 2017-09-02 11:16

kika07645

4811 Odsłony
42 Komentarze

Hej :) jestem ciekawa, jak to było u Was z pierwszymi ruchami dziecka. W pierwszej ciąży poczułam pierwsze ruchy około 21 tygodnia. Obecnie w drugiej było to już około 17 tygodnia, jednak dopiero teraz w 20 czuję prawie codziennie. A jak to jest u Was ? Czy w drugiej i kolejnej wyczuwałyście je szybciej ? Niby tak powinno być bo już wiemy jak to jest, jednak ja teraz byłam mniej pewna czy to ruchy czy to tylko jakieś przelewanie :)

2017-09-02 11:16

Może się przesunie jeszvze spokojnie ! Lez odpoczywaj a będzie dobrze .

Konto usunięte

2017-09-02 11:14

No niestety ale tak jestem łożyskiem ja właśnie obecnie to przerabiam. Początkowo było wszystko OK później przodujące jeszcze później przodujące brzeżnie a teraz jakby się troszkę odsunęło, Ale pozostaje mi tylko leżenie i oczekiwanie

2017-08-19 14:31

Ewa miałam na początku ciąży przodujace musiałam leżeć ale przesunelo się i później już było po prostu na przedniej ścianie ;) więc wskazania nie było. Potem przed porodem te 17 dni wyszło im na usg że dziecko prawie 5 kg będzie mieć i pytali czy chce cc a ja ze nie a wyszło ponad 4 kg ;) Ewa nie chciałam cc dlatego cieszyłam się że łożysko jednak się podniosło na tyle że spokojnie można było rodzic naturalnie ;) przodujace łożysko to nie wyrok łożysko się przesuwa wraz z rozciąganiem macicy .

2017-08-18 11:42

Hmmm czy ja wiem. Teraz ponoć ma być chłopak, ale ruchy chyba podobne jak z córką. Zobaczymy czy pod koniec ciąży też będzie tak szaleć jak siostra :)

2017-08-18 11:26

A czułyście różnice w ilości i mocy ruchów między pierwszą a drugą ciążą. W pierwszej ciąży mój młody ruszał się niemal non stop, nie musiałam nawet zbytnio wsłuchiwać się w jego ruchy, bo miałam wrażenie, że on rusza się ciągle. Teraz z dziewczynką jest inaczej, ma określone pory i również kopniaki są zdecydowanie delikatniejsze. Chociaż może się jeszcze rozkręci pod koniec ciąży.

2017-08-18 10:19

Aisa94 mój mąż też trochę poczekał, aż Maluch dał się złapać, przeważnie jak przyłożył rękę to była cisza :) ostatnio już jest skory do zabawy z Tatą :)

2017-08-18 10:12

Dokładnie tak jak piszesz Emi. Ja mam łożysko na przedniej ścianie, trochę po prawej. I po tej prawej słabo czułam ruchy. Po lewej kopy mocne a po prawej długo nic. Aisa miałaś łożysko przodujące, dziecko ponad 4 kilo i Ty naturalnie rodziłaś?? Przecież przodujace łożysko to wskazanie do cc.

2017-08-18 09:30

Ja miałam przodujace łożysko i na przedniej ścianie tzn faktycznie było na brzuchu może też dlatego tak czułam późno ale faktycznie lekarz mi też mówił że przez ułożenie łożyska też może być ze ruchy czuć później