Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

sterydy na płucka, CELESTON

Data utworzenia : 2017-06-20 00:00 | Ostatni komentarz 2017-12-14 15:32

Jessiczqa

32297 Odsłony
21 Komentarze

byłam w szpitalu z podejrzeniem przedwczesnego porodu w 31 tc , dostałam celeston steryd zapobiegawczo 2x 12mg moje pytanie czy to może zaszkodzić dzidziusiowi? jakie są skutki uboczne przyjęcia tego sterydu? na co zwrócić uwagę w czasie ciąży i na co przebadać maluszka po urodzeniu? co trzeba wiedzieć? dziękuje za komentarze :)

2017-06-20 15:44

Lekarze wiedzą co robić. mi w 30 tyg saczyly się wody płodów i przez 5 dni dostawałam sterydy by dziecku sue rozwinęły płuca. Wtedy zrobili mi cc i synek po paru godzinach oddychal juz sam .

2017-06-20 10:58

Jeśli masz zalecenie od lekarza to nie ma co się zastanawiać nad niczym tylko trzeba brać. Jeśli istnieje ryzyko przedwczesnego porodu to lekarz musi zrobić wszystko żeby dziecko było gotowe do przyjścia na świat. A najpóźniej rozwijają się płuca dlatego przepisał Ci sterydy na ich rozwój. Spokojnie zaufaj lekarzowi i się nie stresuj on wie co robi i na pewno wziął pod uwagę wszystkie za i przeciw.

2017-06-20 09:16

Jako że napisane zostało już że jak najbardziej zaufać lekarzowi, to ja dodam od siebie tylko że bardzo współczuję sytuacji... to musi być ogromny stres...

2017-06-20 07:50

Moja koleżanka też dostawała. Jeśli zalecił lekarz tzn. że trzeba brać i już. Lekarz na pewno wie, co robi. Ma on pomóc w rozwoju maleńkich płucek, więc lekarz na pewno wziął pod uwagę wszystkie za i przeciw. Nie Ty pierwsze i nie ostatnia, która go bierze. Dzidziusiowi steryd pomoże, a Tobie nie zaszkodzi. Dzięki sterydowi maluszek będzie lepiej "przystosowany" do przyjścia na świat, bez tego, gdyby doszło do przedwczesnego porodu mogłoby nie być tak łatwo. Lekarz wie co robi, zaufaj mu.

2017-06-20 01:26

Przeczytaj ulotkę. A jeśli lekarz przepisał tzn. że ma świadomość ewentualnych skutków ubocznych, ale nie wprowadzenie tego leku byłoby jeszcze gorsze w skutkach. W Twoim przypadku, jeśli ryzyko przedwczesnego porodu jest bardzo wysokie i lekarz nie widzi innej metody zapobieżenia mu podjął decyzję o wsparciu rozwoju płuc dziecka, żeby w razie tej sytuacji, wcześnie urodzone miało szansę oddychać samodzielnie. Myślę, że odpowiednie badania będą dokonywane po porodzie jeszcze w szpitalu. Narazie stosuj się do zaleceń, aby dzidziuś jak najdłużej pozostał w brzuszku.