Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

sterydy na płucka, CELESTON

Data utworzenia : 2017-06-20 00:00 | Ostatni komentarz 2017-12-14 15:32

Jessiczqa

32298 Odsłony
21 Komentarze

byłam w szpitalu z podejrzeniem przedwczesnego porodu w 31 tc , dostałam celeston steryd zapobiegawczo 2x 12mg moje pytanie czy to może zaszkodzić dzidziusiowi? jakie są skutki uboczne przyjęcia tego sterydu? na co zwrócić uwagę w czasie ciąży i na co przebadać maluszka po urodzeniu? co trzeba wiedzieć? dziękuje za komentarze :)

2017-12-14 15:32

u mnie w pierwszej ciąży dzięki sterydom mój syn samodzielnie oddychał i nie było żadnych skutków ubocznych u synka :) natomiast po zastrzykach dostałam rozstępów na obu półdupkach ;/ nie wspomnę o tym że sterydy są bolesne.. dopytaj lekarza jeśli masz jakieś obawy :)

2017-12-14 15:01

Musisz porozmawiać z lekarzem, gdyż on rozwieje Twoje obawy i wyjaśni wątpliwości. Ale uważam że najważniejsze jest zdrówko dzidziusia i jego dobro.

2017-11-09 12:19

My wczoraj trafilysmy na oddział że skurczami - 28 tc

2017-06-25 23:56

Bardzo wam dziękuję , teraz jestem spokojna, tym bardziej jak czuje jak dziecko jest mocno aktywne i kopie intensywnie to tez dobry znak ;) ze skutków ubocznych po celestonie po jego podaniu w 2 dobach ja tylko mialam ogroma trudność w oddychaniu, dostawalam uderzenia gorąca i czerwona twarz, w nocy nie moglam spac a w dzien strasznie mnie męczyło spanie i bóle glowy, oczywiście wzmozony apetyt i potworne zgagi ,moj maluszek mniej sie ruszal niz zwylke na szczescie po wyjsciu wszystko wróciło do normy, jestem teraz w 32tc i mamy sie dobrze nie zapowiada sie przedwczesny poród a tez jesli urodze w terminie mam nadzieję ze dziecko i jego zdrowie niczego nie bedzie pamiętać co dostalo ;)

2017-06-24 01:23

Nic złego Maluchowi się nie stało. Nie martw się tym. A teraz masz pewność że jak Maluch zdecyduje się wyjść wcześniej z brzucha to jego płuca będą na to gotowe.

2017-06-22 22:35

Dokładnie tak. W razie gdyby poród Cię zaskoczył wcześniej to jesteś spokojna że płucka są gotowe na to.

2017-06-22 22:26

Nie nie zaszkodzi to maleństwu a wręcz na odwrót w razie przedwczesnego porodu pomorze. Ja w pierwszej ciąży w 32 tc wylądowałam w szpitalu i również podano mi sterydy na płuca maleństwa a urodziłam w 38 tc zdrową córeczkę.

2017-06-22 22:10

"Wyniki badań z wielu ośrodków, przeprowadzone losowo z podwójnie ślepą próbą, nie potwierdzają wzrostu częstości ryzyka okołoporodowych zakażeń w następstwie stosowania glikokortykosteroidów. Na podstawie dotychczasowych publikacji można stwierdzić, że stosowanie glikokortykosteroidów w czasie ciąży, zgodnie z powyżej przedstawionymi zaleceniami, nie powoduje niekorzystnych efektów w krótkim czasie od podania leków, jak również w ocenie późniejszej - do kilkunastu lat od zastosowania terapii. Stosowanie glikokortykosteroidów redukuje nie tylko ryzyko wystąpienia ZZO*, lecz również innych powikłań u noworodków, takich jak krwotoki śródczaszkowe i martwicze zapalenie jelit, retinopatia wcześniaków, przetrwały przewód tętniczy Botalla. Przestrzega się przed możliwym wystąpieniem obrzęku płuc na skutek interakcji glikokortykosteroidów oraz betamimetyków stosowanych jednocześnie" Jest to cytat ze strony Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej. Fragment rekomendacji na temat stymulacji dojrzałości układu oddechowego u płodu. Czy o takich ewentualnie skutkach myślałaś? *ZZO to zespół zaburzeń oddychania Ja myślę że więcej dobrego zrobiłaś biorąc celeston niż złego i nie powinnaś się tym martwić zupełnie. Maluszkowi nic nie będzie :)