Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

kolejny przedwczesny poród

Data utworzenia : 2017-06-09 15:31 | Ostatni komentarz 2017-06-30 23:40

w.trepczyk

2823 Odsłony
44 Komentarze

Witam. Nie mogę nic znaleźć na ten temat wiec zaczynam nowy wątek. Czy są osoby które pierwszy raz urodziły przed wcześnie i kolejna ciąża również zakończyła się przedwcześnie ? Jeśli tak to czy można temu zapobiec. ? sama urodziłam w 31 tyg z niewiadomo jakich przyczyn i nie chciałabym tego znowu przechodzić. ..

2017-06-09 21:25

Lekarz u którego prowadziłam pierwsza ciążę powiedział ze nie wie od czego to może być i powiedział ze mam do niego przyjść po pół roku żeby zrobić badanie pochwy juz nawet nie pamiętam jak się nazywało ale ogólnie jak na prywatną wizytę nie zainteresował się moja sytuacja i jakby temu zapobiec temu jestem w trakcie zmiany lekarza który przyjmuje na nfz i ma bardzo dobre opinie w tych sprawach tylko ze wizytę mam dopiero za miesiąc . Jest moja ostatnia nadzieja ze zainteresuje się moja sytuacja bo mój były ginekolog nigdy nie wykonywał mi badań typu posiew pochwy a może coś tam się działo bezobjawowo

2017-06-09 18:35

No to jeśli infekcja to pod tym kątem pewnie będą Cię kontrolować. A przynajmniej powinni. Poziom crp czy coś w ten deseń oznaczać, częste biocenozy itp. Choć prawdopodobieństwo że się to powtórzy chyba (tak mi się wydaje) jest niewielkie. A co mówi lekarz na ten temat?

2017-06-09 17:48

Moja ciążą przebiegała wzorowo, nic mi nie dolegalo przez całą ciążę aż tu nagle odeszły wody. Lekarze podejrzewali infekcje chociaż nie byli tego pewni. Nawet nie wiedzieli czego ta infekcja mogła dotyczyc

2017-06-09 16:59

Powodów przedwczesnego porodu może być wiele. Ciężko to porównywać. Infekcja, niewydolna szyjka, problemy z ciśnieniem itp. No potencjalnych powodów wiele. W kolejnej ciąży lekarz powinien od początku traktować Twoją ciążę jako ciążę podwyższonego ryzyka. Moja siostra miała zatrucie ciążowe i urodziła w 33 tyg. W kolejnej ciąży była bliżej monitorowana, miała częściej wizyty i więcej badań robione, mimo że ciąża przebiegała prawidłowo. Urodziła w bezpiecznym już terminie zdrową silną dziewczynkę. Z kolei jeśli poród był spowodowany skracaniem się szyjki to lekarze częściej ją monitorują, szybciej zakładają pessar lub szew gdy zauważą że się znów skraca itp. Szkoda że nie znasz przyczyny wtedy łatwiej byłoby kontrolować sytuację.