Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

Poród naturalny czy cesarskie cięcie?

Data utworzenia : 2017-05-22 21:55 | Ostatni komentarz 2017-06-30 10:48

konto usunięte

8266 Odsłony
229 Komentarze

Kochane! Jakie macie wspomnienia i doświadczenia związane z porodem? Jak oceniacie sn i cc, czy któreś z rozwiązań​ jest Wam bliższe? Chętnie przeczytam każdą opinię, gdyż przede mną dopiero jest ten trud, a boję się panicznie:)

2017-06-30 10:48

Witaj w klubie DorFryt.. Też miałam podobny problem z puchnięciem. Pierwsza ciąża dzięki temu zakończone cięciem cesarskim w 38 tc z powodu gestozy. W ciąży + 29 kg, a po dwóch tygodniach po porodzie -21 kg. Jestem w szoku, ze mimo tak wielkiego rozciągnięcia skóry nie miałaś rozstępów. Musisz mieć mega elastyczna skórę. Zazdroszczę Ja rozstępów z tego tytułu mam full nawet na stopach. Czy przez to puchnięcie miałaś pierwsze cc? W jakim tygodniu?

2017-06-30 09:30

DorFryt co Ty masz za geny,że ciąże mimo dolegliwości oszczędziły Ci rozstępów?:) Kochana z racji tytułu wątku jeśli możesz podziel się z nami wrażeniami z porodów. Jak się czułaś Ty i Dzieci, jak dochodziłaś do siebie? Cc planowane, czy nie było innego wyjścia podczas sn? Pozdrawiam

2017-06-30 09:23

Ja za sobą mam 2ciaze, 2 porody przez cc. Pierwsza ciąża ogólnie spoko. .. ale byłam strasznie opuchnieta. Nogi jeszcze kilka miesięcy po porodzie miałam "grube". Nie było widać kostek. Przez ciążę przybyło mi ponad 20kg... ale chyba większość z tego to było we mnie wody, bo gdy nogi wróciły do normalności waga dużo spadła. Rozstępów brak. Miałam w domu krem z dzidziusia na rozstępy ale może kilka razy użyłam. Druga ciąża. Obyło się bez opuchnietych nóg, rozstępów. Czasem jak skóra mnie ciągła na brzuchu to posmarowalam zwykła dziecięcą oliwka.

2017-06-29 13:28

Dokładnie. Smaruj. Może nie unikniesz rozstępów, ale możesz zminimalizować ich ilość :)

2017-06-29 10:36

Ja wyglądałam w pierwszej ciąży jak hipopotam jak słowo daję. W którymś wątku już pisałam że będąc na zakupach z mamą ona usłyszała jak dwie kobiety mówiły o mnie że chyba będę mieć bliźniaki bo taki mam brzuch wielki. A tu urodził się Ignaś z wagą 3450 ja w ciąży też przytyłam tak względnie bo coś koło 12kg ale wyglądałam jak wyglądałam:)

2017-06-29 08:28

To jednak chyba w dużej mierze geny i nic nie poradzimy, ale kremy i oleje nie zaszkodzą, a nie będziesz miała do siebie złości że się nie smarowałaś ;)

2017-06-29 07:14

Ależ zazdroszczę ciąży bez rozstępów i wyglądu hipopotama... Ja od 20tc wyglądałam jak bombka na choinkę w motywie tygrysa. Smarowalam, piłam i nic

2017-06-28 22:46

Ja nie zauważyłam nabierania wody po sobie. Waga faktycznie trochę skoczyła ale też bez tragedii. No i rozstępów też nie miałam żadnych ani w czasie ciąży ani po. Wszystko zależy od predyspozycji Twojej skóry. Nawilżaj skórę, pij wodę i nawadniaj organizm. Moja kuzynka w piedlewszej ciąży ani jednego rozstępa nie miała a w drugiej też nic ale wyskoczył jej dopiero po porodzie.