Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

Ubranka na 1-szy miesiac

Data utworzenia : 2017-05-22 14:16 | Ostatni komentarz 2017-12-14 23:00

Konto usunięte

2425 Odsłony
37 Komentarze

Dziewczyny, hej! Wiem ze pewnie ten watek pojawial soe tutaj setki razy, ale ja mam pytanie troche od innej strony. Jaka ilosc ubranek mialyscie kupiona dla maluszka na pierwszy miesiac? Ja zakupilam doslownie kilka sztuk rozmiaru 62, ale martwie sie ze przez ulewanie i siusianie nie zdaze wszystkiego wyprac. Podajcie prosze konkretna ilosc body i pajacykow, ktora kupilyscie (pomijam rosniecie dziecka i to ze szybko wyrosnie, chce tylko ie musiec robic prania ca 3 godziny) z gory dzieki:)))

2017-05-22 21:16

My mamy i na 56 i na 62 w sumie to najwięcej bodów i pajacyków Mam trochę kupione a trochę po Franiu,pajaców mam 20 ,bodów z krótkimi 15 w dlugim 12 ,koszulek z długiem 12 ,z krótkim 15 ,8 śpiochów chyba z 20 cztery sweterki 5 Plus pełno czapek skarpetek Myślę że wystarczy chociaż na pewno jeszcze każdy wpadnij z czymś więc dopiero będzie OOOO I jeszcze chyba z 6 sukienek

2017-05-22 21:16

Ja to pamiętam jak do szpitala zabrałam na wyjście cały zestaw ciuszków i właśnie były tam też niedrabki i ubrałam synkowi i wówczas od położnej usłyszałam,, a teraz niech sobie mama rękawiczki ubierze " hi hi rodziłam latem :) Czapeczek mam sporo. Nie kupiłam jeszcze kompletu na wyjście ze szpitala. W pierwszej ciąży i drugiej miałam tyle ciuszków że nie miałam gdzie ich przechowywać i pamiętam że i tak często musiałam prac je ponieważ nie chciałam by mi się później nazbierało za dużo bo później trzeba było je jeszcze wyprasować. Moja pierwsza pociecha miała 54 cm więc ubueralismy jej ciuszki w roz. 56 natomiast synuś miał 57 cm i wszystkie ciuszki w roz. 56 były za małe więc oddałam bratowej która urodziła tydzień po mnie wczesniaka.

2017-05-22 20:33

A czemu na 62 wiesz ze dziecko będzie duże??? Wiem że niektórzy radzą że od razu 62bo 56się nie opłaca ale ja bym bez 56nie przeżyła bo synek urodził się 2920i54cm i większość ma 56była za duża. Podobnie miały obie koleżanki niedawno. Co do ilości to miałam chyba z 7pajacykmw , z 5kaftanikow i śpiochów, z 7body na długi, 5na krótki (rodziłam na początku kwietnia),ze 3półśpiochy , bluzy ze 2, cienki taki polarowy kombinezon, czapeczki 2 skarpetki 5par. U mnie mimo to pranie było co dwa dni bo synek bardzo ulewaj

2017-05-22 20:17

Myślę,że na początek,na pierwszy miesiąc po minimum 5 sztuk pajacyków,5 body z krótkim, 5 body z długim rękawkiem, 5 kaftaników, 5 śpioszków, 5 bluzeczek, 5 spodenek/legginsów, 5 par skarpetek wystarczy.Przyznam się szczerze ,że ja na początek miałam dużo więcej ciuszków dla córki,ale co najmniej połowy jej nie zdążyłam założyć .Jeśli stwierdzisz,że jednak ta ilość jest nie wystarczająca to zawsze możesz zamówić przez internet lub wysłać męża do sklepu.Natomiast,gdy nie chcesz prać zbyt często to lepiej tych ubranek mieć za dużo niż za mało. Jeszcze przydadzą się rękawiczki niedrapki,których ja zapomniałam zabrać do szpitala i z dwie czapeczki.

2017-05-22 20:01

W obecnej ciąży zebrałam nieco mniej ciuszków niż w poprzednich. I tak w roz. 56 Bodziaki krótki rękaw - 7 szt Bodziaki długi rękaw - 9 szt Spodenki - 9 szt Śpiochy z rękawami - 5 szt Śpiochy bez rękaw - 8szt Koszula nocna - 2 szt Sukienki - 7 szt Bluzeczki długi rękaw - 3 szt Bluzeczki krótki rękaw - 1 szt Natomiast w roz 62 mam Spodenki - 7 szt Bodziaki krótki rękaw - 2 szt Bodziaki długi rękaw - 6 szt Śpiochy krótki rękaw - 5 szt Śpiochy długi rękaw - 6 szt Sukienki - 4 sxt Sweterki- 11 szt