Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2193 Wątki)

zmiany na skórze BO SPODZIEWAM SIĘ CHŁOPCA?

Data utworzenia : 2017-04-14 12:12 | Ostatni komentarz 2017-12-14 20:32

PaniHerbatka

4161 Odsłony
100 Komentarze

Witajcie mamusie, od jakiegoś miesiąca zauważyłam na twarzy, szyi, dekolcie i plecach krosty (nie trądzik), których nigdy wcześniej nie miałam. Byłam wczoraj u dermatologa i powiedział mi, że to ze względu na to, że spodziewam się chłopca i w moim ciele krążą męskie hormony. Czy któraś z Was tak miała? Szczerze mówiąc trochę zdziwiła mnie ta diagnoza... Co pomogło? Dermatolog zalecił żel i krem antybakteryjny i powiedział, że minie to dopiero po porodzie. A podobno w ciąży z chłopcem się pięknieje ;) P.S. przeszukałam już forum i nigdzie nie znalazłam podobnego problemu :( Może któraś z mam pomoże?

2017-12-14 20:32

Ja tak miałam ale przy córce :)

2017-09-14 16:34

Ja też się spotkałam z rozdwokeniem zachowania prywatnie człowiek przyłoż do rany a na nfz potwór.....

2017-09-14 15:09

Aisa trzeba patrzeć tutaj na stronce akcji http://www.euromelanoma.org/poland :))

2017-09-14 13:28

Ewcia jeśli pieprzy jest czarny to najlepiej skonsultować to z dermatologiem. Tak dla świętego spokoju. Ulka rozbawiłaś mnie z tym "rozdwojeniem jaźni" :D ale już słyszałam kilka takich przypadków, więc to się dzieje na co dzień . Gdy płacisz od razu inaczej do Ciebie podchodzą, a na NFZ to tyle o ile Ci powie, żeby tylko spławić i zaliczyć wszystkich zapisanych na ten dzień pacjentów. Agn miałam podobną zmianę skórną ale u mnie pojawiła się na łokciu, po ok 5-6 miesiącach znikła, tak przypuszczałam, że to efekty ciąży :)

2017-09-14 12:40

O fajnie wiedziec a skąd wiadomo gdzie itd

2017-09-14 12:29

Co do pieprzyków dziewczyny to raz w roku zawsze, najczęściej końcem wakacji La Roche wraz z zaprzyjaźnionymi gabinetami robi akcję bezpłatnych porad w sprawie przebarwień i pieprzyków, nazywa się to bodajże Melanoma ? albo jakoś tak i podczas dni akcji w każdym mieście jest sporo bepłatnych miejsc, na stronce zawsze jest informacja w jakie dni można się zapisać i wybrać na bezpłatną wizytę sprawdzenia dermatoskopem wszelkich zmian. Warto skorzystać. Ja raz się bardzo wsytraszyłam, gdy podczas ciązy wyskoczyło mi dziwne coś jak rozlany spory, brązowy pieprzyk na łydce, poszłam ze strachem w głowie, bo wyobrażałam sobie że to jakaś tragedia, zwłaszcza że wokół lubiło się zaczerwienić, poszłam prywatnie, by było szybciej do swojej dermatolog, okazało się że to naczyniak, byłam w szoku, już raz mi znikł, później znowu wyszedł i teraz znowu zniknął i go nie ma, jedynie gdy się opalam to miejsce po tym pozostaje białe. Ale warto sprawdzac takie rzeczy, bo jak widać nawet i lekarz może się pomylić i zbagatelizować :/ dobrze, że czasami coś tak nas bardzo męczy, że nie damy odpuścić.

2017-09-14 12:20

Moja mama chodzi do endokrynologa, który w tym samym gabinecie przyjmuje i na nfz i prywatnie. I raz chodzi do niego w ramach ubezpieczenia, ale jak musi długo czekać to decyduje się prywatnie. Opowiada, że ten lekarz ma chyba rozdwojenie jaźni, na nfz jak przychodzi, to tylko burka pod nosem, nic nie powie, da receptę i won z gabinetu. Nawet oczu spod kartki nie podniesie. A jak prywatnie...wstaje, drzwi otwiera, rękę podaje, uśmiecha się, zagaduje... Pierwszy raz jak była w ramach prywatnej wizyty to myślała, że gabinety pomyliła. Oj też bym się musiała zainteresować swoimi pieprzykami :/

2017-09-14 09:38

O mamo ja mam tak dużo Pietrzyków ale też raczej wszystkie są brązowe a nie czarne