Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2184 Wątki)

Ułożenie łożyska a poród.

Data utworzenia : 2017-03-01 14:34 | Ostatni komentarz 2017-03-19 20:50

patrycja.87.

16085 Odsłony
13 Komentarze

Witam:) Ostatnio zaczęło mnie interesować ułożenie łożyska , bo porównując badania usg zauważyłam , że w pierwszej ciąży miałam łożysko wysoko na tylnej ścianie macicy , teraz mam na przedniej , ale na szczęście również wysoko:) Pierwszy poród siłami natury bez komplikacji , drugi mam nadzieję też bo chyba nie ma dużej różnicy czy na przedniej czy tylnej - najważniejsze , że nie przodujące! Miałyście jakieś porównanie z umiejscowieniem łożyska? Wiadomo , że niebezpieczne jest ułożenie przodujące , ponieważ jest ryzyko przedwczesnego odklejania się łożyska. Jest wskazaniem do cesarskiego cięcia i jak wiadomo trzeba się dużo bardziej oszczędzać. Również przeciwskazania dotyczą wtedy seksu. Ogólnie jest szansa , że łożysko dużo się podniesie. A co z łożyskiem umiejscowionym na przedniej ścianie , ale wysoko:)? Słyszałam , że mniej czuć ruchy dziecka, ale ja tego nie zauważyłam:) Co do porodu...wydaje mi się , że bez różnicy, ale porównania nie mam bo rodziłam raz:)

2017-03-02 00:19

Miałam dokładnie tak jak Ty, ale ja rodzilam przez cc. Ruchy poczułam później, były troche mniej intensywne, jak ze starszą. Wewnątrz czułam podobnie, ale przy starszej cały brzuch "chodził", przy młodszej wydawał się spokojniejszy. U mnie się nie obniżyło, nie sprawiło żadnych problemów. Potwierdzam, że troszkę utrudnia badania, ale dużo zależy od sprzętu, jakim dysponuje lekarz.

2017-03-01 18:22

Jola _fusia no ja mam na przedniej , ale wysoko:) Mam nadzieję , że się nie będzie obniżać:) a ruchy czuję tak samo chociaż wydawało mi się , że jak na drugie dziecko to dość póżno:) Pamela nie stresuję się , bo wiem , że to przodujące jest niebezpieczne , a nie na ścianie przedniej:) Ale byłam ciekawa czy któraś z Was miała jakieś doświadczenie:) Widzę jednak , że może się obniżyć i wtedy trzeba uważać.

2017-03-01 17:07

Ja nie miałam łożyska przodujacego ale było na przedniej ścianie dosyć nisko. W 32tyg zaczęłam krwawic i okazało się że odkleja sie. Do rozwiązania leżałam w szpitalu, pozwolili mi urodzić sn. Ogólnie jest przyjęte że matka czuje mniejsze ruchy ale wydaje mi się że to zależy też od ułożenia maluszka, intensywności jego ruchów oraz budową ciała matki. Moja siostra jest osobą otyla i rzadko oraz słabe czuła ruchy.

2017-03-01 17:01

Ja mialam lozysko na scianie przedniej i wtedy mozna czuc slabiej ruchy dziecka no i zdjecia np 3d nie wychodza tak dokladnie bo lozysko przyslania. Lozysko na scianie przedniej a przodujace to jest calkiem co innego takze nie masz powodow do stresu.

2017-03-01 16:11

też rodziłam tylko raz i nie mam porównania ale też słyszałam, że jest różnica w czuciu ruchu dziecka i bardzo często jak jest łożysko przodujące to przyszłe mamy są pod bardzo rygorystycznym nadzorem lekarza. moja koleżanka miała zakaz wyjazdów poza miasta, musiała bardzo dużo leżeć aby łożysko nie odklejało się a i tak w 7 miesiącu zawitała na patologię i tak do planowanego cc. niestety właśnie przez łożysko miała cc