Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2184 Wątki)

Ułożenie łożyska a poród.

Data utworzenia : 2017-03-01 14:34 | Ostatni komentarz 2017-03-19 20:50

patrycja.87.

16087 Odsłony
13 Komentarze

Witam:) Ostatnio zaczęło mnie interesować ułożenie łożyska , bo porównując badania usg zauważyłam , że w pierwszej ciąży miałam łożysko wysoko na tylnej ścianie macicy , teraz mam na przedniej , ale na szczęście również wysoko:) Pierwszy poród siłami natury bez komplikacji , drugi mam nadzieję też bo chyba nie ma dużej różnicy czy na przedniej czy tylnej - najważniejsze , że nie przodujące! Miałyście jakieś porównanie z umiejscowieniem łożyska? Wiadomo , że niebezpieczne jest ułożenie przodujące , ponieważ jest ryzyko przedwczesnego odklejania się łożyska. Jest wskazaniem do cesarskiego cięcia i jak wiadomo trzeba się dużo bardziej oszczędzać. Również przeciwskazania dotyczą wtedy seksu. Ogólnie jest szansa , że łożysko dużo się podniesie. A co z łożyskiem umiejscowionym na przedniej ścianie , ale wysoko:)? Słyszałam , że mniej czuć ruchy dziecka, ale ja tego nie zauważyłam:) Co do porodu...wydaje mi się , że bez różnicy, ale porównania nie mam bo rodziłam raz:)

2017-03-19 20:50

I ja porównania nie mam, ale myślę ,że nie powinnaś się martwić na zapas :) Ja dość późno wyczułam ruchy z tego co piszecie i również czytałam, że przy drugiej ciąży to kobieta bardziej wie na co zwracać uwagę, bo ja sama możliwe, że wcześniej czułam tylko nie uznałam, że to córcia :) Magrat, ciężko gdybać, ale bardzo życzę Ci, by maluszek własnie się odwrócił :)

2017-03-02 12:21

Tez slyszalam ze w 2 ciazy szybciej czuc ruchy bo juz wiadomo co to dokladnie jest :) A tym lozyskiem to na sokojnie nei przejmuj sie, gdyby bylo cos nie tak to na pewno lekarz by powiedzial :)

2017-03-02 11:45

No ponoć tak:) ale nie potrafię sobie przypomnieć kiedy czułam je w pierwszej ciąży. Też chyba szybko.. tak kojarzę około 18 tc.

2017-03-02 11:40

Patrycja bo niby przy kolejnych ciazach szybciej czuc ruchu niz w pierwszej:)

2017-03-02 11:35

A to ja już poczułam ruchy w 16 tc. Bardzo malutko , ale już wyczułam , że się wierci:) Teraz mam tak , że parę godzin nic tam nie odczuwam ( pewnie dlatego , że akurat coś robię i nie myślę o tym) , a jak usiąde to zaraz czuję jak wywija:)

2017-03-02 10:48

A ja mimo ze na scianie przedniej to ruchy jak zaczelam czuc w 19tygodniu to mala tak mnie bombardowala dniami i nocami ze nie u mnie ta teoria nie sprawdzila:) Patrycja dobrze ze sie nie stresujesz:) wszystko bedzie dobrze;)

2017-03-02 10:15

W obydwuch ciazach miałam łożysko na przedniej ścianie. czułam przez to słabiej ruchy dziecka.

2017-03-02 09:59

Ja też mam łożysko na przedniej ścianie wysoko, co prawda to moja pierwsza ciąża ale wydaje mi się, że ruchy teraz są mocne (36 tydzień, cały brzuch chodzi), ale zaczęłam je czuć dopiero około 22 tygodnia. A położenie łożyska może mieć wpływ na obrót dziecka główką w dół? Na ostatnim usg w 35 tygodniu jeszcze było ułożenie pośladkowe, teraz inaczej czuję ruchy, więc liczę, że się obróciło ale może być tak, że przez takie ułożenie łożyska ma jeszcze mniej miejsca i się nie odwróci?