Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

37 tydzień rozwarcie 2cm ,3cc, bóle

Data utworzenia : 2017-02-24 14:56 | Ostatni komentarz 2017-02-25 11:30

Dzelka1992

1712 Odsłony
9 Komentarze

Witam jutro zaczyna mi się 37 tydz od 2 niecałych tyg mam rozwarcie na 2 cm brzuch mi się stawia cały czas robi się twardy jak kamień skurcze przepowiadajace uplawy w dużej ilości białe czop w średniej ilości wypadł mi 3 tyg temu tak myślę że to to ponieważ zbita kulka najpierw biało żółta a później bezbarwna ciągle wizyty w toalecie trudności ze spaniem ból pochwy brzucha przy każdym przywracaniu na bok ustaloną Cc mam na 10 marca tylko już jest naprawdę ciężko czy wytrzymam do terminu ciąża zagrożona od samego początku praktycznie zbędne komentarze proszę zostawić dla siebie Będzie to moje 3 cc Ale dwie poprzednie ciąże różne więc można zwariować w żadnej wody mi nie odeszły Czy ktoras z was podzieli się wiedzą z góry dziękuję

2017-02-25 11:30

K.Szmyt ma rację, już niedługo. Pochwal się jak poszło. A do tego czasu trzymaj się dzielnie.

2017-02-25 10:40

Trzymaj sie jeszccze troche zostalo moze organizm da rade przetrzymac . Kolezanka.miala podobnie tylko z tymi bolami faktycznie kulala sie 2 tygodnie nic przyjemnego ale dalo rade i w sumie wytrzymala 2dni przed terminem urodzila czego bym.sie nie spodziewala bo takie bole itp ale jednak nic sie nie wydarzylo no ale wiadomo tu czeka Cie juz 3cc i tak na ryzyk fizyk tez ciezko czekac .. jedynie to kontrola u lekarza zeby on zadecydowal.. juz jestv37 tydzien wiec bezpieczny tydzin dla malenstwa . Pozdrawiam

2017-02-24 23:42

Sylwia u nas w szpitalu planowane ccm są po skończonym 39tc w najbliższy czwartek lub poniedziałek. Dzelka a dzieci w jakim wieku? Pisz mi MAM tak jak dziewczyny

2017-02-24 23:33

Sylwia ja druga cc miałam planowaną, też ciąża zagrożona i cc miałam wyznaczona na tydzień przed terminem. Oczywiście zaczęło się o jeszcze tydzień wcześniej, ale w sumie mi to pasowało. Myślę, że to zależy od lekarza, ta ginekolog za każdym razem tak wyznacza na tydzień przed. Myślę, że to nie czop, bo za dużo czasu minęło od jego wypadniecia. Pod koniec ilosc wydzieliny się zwiększa, choć u mnie to sprawdziło się tylko przy drugiej ciąży. Też myślałam, że czop mi odeszedl, a właściwy pojawił się na ok 5 dni przed porodem, zabarwiony krwią. Ogólnie sporo takich objawów jak Ty miałam na ok 2-3 tygodnie przed porodem. Te skurcze masz regularne? U mnie w dniu porodu pojawiły się bóle pleców, głównie w dole, ale nie skurczowe, a stale. Późnym wieczorem zaczęły się regularne skurcze brzucha, ale dużo mniej bolesne, jak przy pierwszym. Mialam początkowo wątpliwości, czy to już, ale bardzo szybko skaracal się czas pomiędzy. Kiedyś usłyszałam, że dopóki ma się wątpliwości, to jest za wcześnie, gdy nastąpi czas ma się pewność. U mnie niby dwa razy to się sprawdziło, ale czy tak jest faktycznie, nie jestem pewna.

2017-02-24 23:16

Angela8130 : Szyjka 1,3 niby na ktg wychodzi że są skurcze podpowiadające chodź bolesne termin cc 10 marzec termin porodu był na 18 marca cały czas staram się odpoczywać chodź przy mojej kochanej dwójce mało co się da do pomocy także Mama Arka_Martynki mam Ciocie Ale jak wiadomo dzieci ciągle tylko Mama

2017-02-24 21:16

Tak jak piszą dziewczyny duzo lez, odpoczywaj i staraj sie nie denerwować choc latwo sie mówi. Dobrze by bylo gdybys miala kogoś do pomocy. W jakim wieku sa Twoje maluszki? Zapewne nie latwo jest lezec i odpoczywać przy dwójce dzieci. Ale mam nadzieję ze Ci sie to uda. Moze masz jakas położna z która moglabys sie skonsultować? Albo rzeczywiście zadzwonic do lekarza, opowiedzieć o swoich obawach. Czy przed cc masz jeszcze planowana wizyte u swojego ginekologa?

2017-02-24 20:53

Tak nie mialam ale faktycznie powinnas duzo lezec i poprosic o pomoc w domowych obowiazkach dla spokojnosci poszlabym do lekarza na ktg sprawdzic czy wsxstko jest dobrze :-) A czemu masz tak pozno cc? Jakies wskazania bo z tego co wiem planpwane cc jest dwa tyg przed terminem porodu zeby unikac wlasnie akcji porodowej tym bardziej jak piszesz ze to Twoje 3 cc.

2017-02-24 18:37

Oj 3cc to pewnie, nie chcesz dzieci zostawiać i leżeć w szpitalu, więc najlepiej leżeć dużo w domu. Może ktoś pomoże przy dwójce starszakow? Mama, teściowa?