Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

Węzeł prawdziwy!

Data utworzenia : 2017-02-05 22:37 | Ostatni komentarz 2017-02-06 11:02

asienkap1989

1766 Odsłony
3 Komentarze

Witam, co prawda od porodu mojego 2- go synka minęło 14 miesięcy, jednak ciągle nie daje mi spokoju fakt, że lekarz na usg nie zauważył węzłów prawdziwych, które zaplotły się na pępowinie maleństwa. Na szczęście poród odbył się przez CC i maluszek urodził się zdrowy (3 razy opleciony pępowiną i 2 węzły prawdziwe). Od razu lekarze nazwali go szczęściarzem, że przeżył. Czy jest możliwość wcześniej wykrycia takich węzłów? Bo chyba nie zaplatają się w ostatnim miesiącu ciąży, kiedy to już ne ma miejsca na większe ruchy. Czy któraś mama spotkała się z czymś takim? Czy dziecko urodziło się zdrowe? nie było niedotlenione? dodam, że kilkakrotnie robiliśmy usg główki i wszystko ok.

2017-02-06 11:02

Asienkap ja jestem z takiego porodu , tylko to było jakies 30 lat temu wiec nic dziwnego ze nikt nic nie wiedział :) Ze zdrowiem u mnie było wszystko dobrze ale waga urodzeniowa 2,600 wlasnie przez taki wezeł;/

2017-02-06 10:45

Czytałam o kilku przypadkach kiedy serduszko dziecka po prostu przestało bić w 35-37 tygodniu, kiedy to węzeł zacisnął się tak mocno, że przez pępowinę nic nie przepływało.... No i że dzieciaczki takie są zazwyczaj mniejsze..,.

2017-02-06 10:11

To rzeczywiście Twój synek jest szczęściarzem. Słyszałam kiedyś o podobnym przypadku, dziecku również nic sie na szczęście nie stalo, lekarz tłumaczył wtedy, ze ciężko to wykryc podczas zwyklego usg, ale to bylo kilka lat temu. Teraz sa lepsze sprzęty, USG 3D może dziś jest możliwość, żeby to zobaczyc.