Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

dysproporcja matczyno plodowa

Data utworzenia : 2017-02-02 22:28 | Ostatni komentarz 2017-02-06 19:08

Urszula.W

1596 Odsłony
9 Komentarze

Jestem ciekawa czy któraś z Was miała z tym problem podczas porodu. Dysproporcja jest wtedy gdy przewidywana masa płodu jest zbyt duża w stosunku do wymiarów zewnętrznej miednicy matki. Przyczyny dysproporcji matczyno- plodowej - czynnik genetyczny - cukrzyca - kolejna ciąża - poród po terminie - wąska miednicy - niekorzystne ustawienie płodu Wynikiem owej dysproporcji jest rozwiązanie porodu przez cesarskie cięcie.

2017-02-06 19:08

U mnie pierwsza cc była na wypisie oznaczona jak dysproporcja plodowo-miednicza. Choć o cc zdecydowano ze względu na zapis ktg i zagrożenie zamartwicą płodu. Ostatecznie to się uspokoiło a cc zrobiono. I tak wg lekarza poród by się cięciem zakończył. Bo syn zaplątany pępowiną. Czy była dysproporcja to nie wiem. Tak w wypisie jest.

2017-02-06 19:00

Nie wiem, czy było to spowodowane, że w trakcie mojego przyjęcia zmieniali się lekarze na dyżurze, choć ci nowi powinni zobaczyć w dokumentacji, że nie byłam mierzona. Generalnie miałam sporo zastrzeżeń do tego szpitala, dlatego młodszą rodzilam gdzie indziej. Żeby jeszcze ten wysiłek zakończył się sn, a nie cc to miałoby to sens.

2017-02-04 04:05

I jeszcze to stwierdzenie że to było do przewidzenia no super na prawdę Grimper współczuję podejścia lekarzy i położnej, 28godz? dzielna kobieta z Ciebie

2017-02-04 00:38

W czasie kiedy pojawiamy się na porodówce powinno się wymierzyć miednice i wtedy stwierdzić czy kobieta da radę urodzić sn. Powinno się to odbyć standardowo bo nie jest konieczne męczyć kobietę nie wiadomo ile godzin a w sumie okaże się, że i tak poród musi zakończyć się cc.

2017-02-03 19:37

Dziewczyny nie zamierzono was przy przyjęciu ma IP przed porodem? Myślałam że to standard

2017-02-03 13:32

Ja kochana meczylam się tak jak Ty z bólami partymi też około 2 godzin, strasznie to przeżyłam..

2017-02-03 13:29

Grimper faktycznie powinnaś mieć wymierzona miednice przed porodem. Dziwne podejście tego lekarza, po co Ciebie meczyli skoro i tak byś miała cc. Ja miałam wymierzona i wszystko było dobrze do porodu sn.

2017-02-03 13:22

U mnie taki powód się pojawi, o czym dowiedziałam się na 2 dzień po cc. Meczylam się 28 godz, w tym 2.5 godziny skurczów partych, dopiero zdecydowano o cc. Następnego dnia lekarz na obchodzie stwierdził, że przecież to było do przewidzenia, że nie urodze sn, bo mam za wąską miednice. Nie wiem, czemu nikt nie zmierzył mnie przed porodem, a ten lekarz zobaczył to "na oko". Corka nie była bardzo duża, 3070kg.