Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

Obrót malucha w brzuszku

Data utworzenia : 2017-01-02 21:26 | Ostatni komentarz 2017-01-07 19:35

Emilia-1994

1797 Odsłony
13 Komentarze

Witajcie mamy mam pytanie.Obecnie rozpoczynam 35 tydzień, mały do tej pory na każdym usg był główka do dołu niestety kilka dni temu mu sie znudzilo i obecnie jest ułożony posladkowo.Lekarz mowi ze jest mala szansa na to aby maly sie jeszcze przekrecil i ze bedzie cc.Powiedzcie czy moze miala ktoras z was tak i dzieciątko się jeszcze obrocilo glowka do domu i porod odbyl sie silami.natury ??Z gory dziękuję za wasze odpowiedzi ;)

2017-01-03 12:54

Moj maly byl ciagle ulozony posladkowo i dlatego mialam cc. Ale jeszcze w dniu cc robili usg zeby upewnic sie czy sie nie przekrecil, bo taki rzeczy sie zdarzają. Mojej kolezance corka obrócila sie dzien przed planowanym cc wiec czekala na porod naturalny. To prawda ze to juz taki tydzien ze dziecko ma malo miejsca, ale jeszcze nic straconego.

2017-01-03 09:37

Mi sie pierwszy synek odwrocil w 37 tyg cc . Ja wyczulam glowke synka w 35 tyg i delikatnir ja glaskalam kieruja w dol ;)

2017-01-03 09:23

Dzieci nawet w dniu porodu potrafią się obrócić. Są też tak jak pisała Ewelina specjane ćwiczenia, które pomagają w odwróceniu się dzidziusia w brzuszku, może spróbuj tych ćwiczeń?

2017-01-03 09:03

U mojej siostry mały przekręcił się główką w dół dopiero 2 tygodnie przed porodem czyli około 37 tygodnia. Ja jestem w 33 i jak do tej pory też jest główką do góry.

2017-01-03 07:42

Nie byłam w podobnej sytuacji, ale 35tc to rzeczywiscie, taki czas, ze dziecko ma coraz mniej miejsca i moze wykonywać coraz mniej ruchów. Podobno sa pewne ćwiczenia, które mogą wpłynąć na obrocenie sie dziecka, podpytaj lekarza albo swoja położną o nie, może coś Ci więcej powiedzą na ten temat. Podsylam Ci też linki gdzie toczyły się rozmowy na temat ułożenia dziecka w brzuchu, może tam znajdziesz podobny przypadek. http://lovi.pl/pl/forum/1/1286/1 Powodzenia:)