Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

Obrót malucha w brzuszku

Data utworzenia : 2017-01-02 21:26 | Ostatni komentarz 2017-01-07 19:35

Emilia-1994

1798 Odsłony
13 Komentarze

Witajcie mamy mam pytanie.Obecnie rozpoczynam 35 tydzień, mały do tej pory na każdym usg był główka do dołu niestety kilka dni temu mu sie znudzilo i obecnie jest ułożony posladkowo.Lekarz mowi ze jest mala szansa na to aby maly sie jeszcze przekrecil i ze bedzie cc.Powiedzcie czy moze miala ktoras z was tak i dzieciątko się jeszcze obrocilo glowka do domu i porod odbyl sie silami.natury ??Z gory dziękuję za wasze odpowiedzi ;)

2017-01-07 19:35

W środę wizyta u lekarza,bedzie usg ktore pokaze nam czy maluch sie obrocil.Wtedy zapytam o ewentualne cwiczenia ;)

2017-01-06 19:24

Skonsultuj sie z lekarzem, są specjalne cwiczenia zeby ulatwic maluchowi obrót. Z tego co wiem mozna w kleku podpartym (na lokciach) miec biodra nieco wyzej. Co do reszty to lepiej wszystko koncultowac z lekarzem.

2017-01-06 19:18

Zgadzam się z Kasią. Teoretycznie rzadko się zdarza, że maluch tak późno się obraca ze względu na to, że ma już mało miejsca. Ale faktem jest, że to się zdarza. A jeśli Twój maluszek już się nie obróci, to nie martw się. W moim przypadku było idealne ułożenie główkowe, a mimo to cc i tak było koniecznością. Nie da się przewidzieć wszystkiego. Jeśli chodzi o ćwiczenia to najlepiej zapytaj swojego ginekologa lub położnej.

2017-01-05 07:52

Mój Synek szybko obrócił się główka w dół. Ale są różne przypadki czasami jest tak że dzień przed porodem albo i w dniu porodu dziecko obraca się główka w dół. Niestety tego nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Są ćwiczenia żeby zmotywować dziecko do obrotu i porozmawiaj ze swoim ginekologiem czy nie widzi przeciwwskazań do ich wykonywania.

2017-01-05 00:05

Moja pierwsza córka obróciła się główką do dołu dopiero w 38 tyg. Też już szykowałam się na cesarkę, a tu taka niespodzianka :). W drugiej ciąży malutka ułożyła się główką już w 32 tyg i tak została.

2017-01-03 21:09

No wlasnie wiekszosc waszych dzieciaczkow bylo od poczatku tak ulozone.a moj maly byl caly czas glowka a teraz sie przekrecil,gdyby bylo odwrotnie to rewelacja ;)jutro wizyta u lekarza zobaczymy moze sie czegos dowiem;)

2017-01-03 20:07

Witaj, moja córeczka prawie całą ciążę była ułożona albo pośladkowo, albo miednicowo. Lekarz mówił, że ma czas do 35 tc, w 35tc trafiłam do szpitala z powodu słabych ruchów z dzieciaczkiem wszystko było ok, na usg lekarz powiedział, że oczywiście siedzi pośladkowo i lepiej żeby już się nie obracała :) w 37 tc na wizycie u lekarza prowadzącego córka siedziała już główką w dół :D, także jeszcze wszystko się może zdarzyć. Podobno kręcenie biodrami w pozycji na klęczkach z podpartymi rękoma pomaga ustawić się prawidłowo dziecku w kanale. Do tego leżenie na lewym boczku :) Powodzenia!

2017-01-03 19:31

Tak jak podpowiadają dziewczyny są specjalne ćwiczenia, które mogą pomóc dziecku obrócić się, jednak wykonuje się je tylko po konsultacji z lekarzem, sama nie próbuj.