Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2184 Wątki)

37 tydzień łożysko 3-go stopnia

Data utworzenia : 2013-05-09 14:18 | Ostatni komentarz 2014-03-08 08:54

burek1234

18967 Odsłony
12 Komentarze

Witam. Mam pytanie do mam które miały podobny problem . Moja siostra jest w 37 tyg ciąży na badaniu USG lekarz powiedział jej że łożysko się bardzo ,,świeci'' i jest nienaturalnie dojrzałe jego stan to 3 stopnień czyli taki jak w 40 tyg. Ma skurcze od 3 dni nieregularne więc nie jak na poród ale niekiedy są bolesne takie jak na okres z tego co mówi. Czy jest możliwość wywołania porodu na życzenie w takiej sytuacji skoro łożysko jest przestarzałe ale na tylnej ścianie i do tego te skurcze ?

2013-05-09 16:59

Ja również myślałam że powinien lekarz ją skierować na szpital a on nic.... ;/ Dokładnie u mnie w szpitalu jest tak samo ciężarne traktowane są jak wariatki które ze wszystkim lecą do szpitala. Karolina.bruzik tak to jej pierwsze dziecko także ona też nie wie co robić a nie każdego stać chodzić prywatnie co 4 dni i płacić lekarzowi po 140 zł który jest raczej mało kompetentny... a w przychodniach wiadomo jak jest. Ilość wód ma niby prawidłową

2013-05-09 15:05

o ile powie, że ma skurcze, albo że się dziecię nie rusza :P jak przychodzisz do szpitala jak na wycieczkę, to raczej nie ma co oczekiwać, że będą nad Tobą skakać (przynajmniej tak jest u mnie, przykład: na słowa, że mam wód mało, usłyszałam, że pod koniec ciąży to już tak jest i uznali sprawę za zakończoną, przy czym zaznaczam, że ogólnie to przyszłam wtedy ze skierowaniem od ginekologa, a ilość wód płodowych, to było tylko jeden z powodów ;o), mam dziwne wrażenie, że ciężarne są traktowane troszkę jak hipochondryczki :/

2013-05-09 14:58

ja tez tak mialam ale w 39 tygodniu, na miejscu twojej siostry bym powiedziala, ze odczuwa skurcze (to pierwsze dziecko?), ze sie boi i nie wie czy to juz czy nie, a lekarz powiedzial, ze lozysko jest dojrzale, wiec moze byc malo wydajne... nie potrzebuje skierowania do szpitala :) tzn. nie wiem w jakim szpitalu ale ostatnio uslyszalam, ze moj brzuch jest moim skierowaniem :) i szpital ma obowiazek to sprawdzic...

2013-05-09 14:49

Skoro łożysko w 37. tc ma III stopień, to tu powinien reagować lekarz prowadzący ciążę. u mnie jak było na granicy II/III + mało wód to lekarka wypisała skierowanie do szpitala.