Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2182 Wątki)

37 tydzień łożysko 3-go stopnia

Data utworzenia : 2013-05-09 14:18 | Ostatni komentarz 2014-03-08 08:54

burek1234

18923 Odsłony
12 Komentarze

Witam. Mam pytanie do mam które miały podobny problem . Moja siostra jest w 37 tyg ciąży na badaniu USG lekarz powiedział jej że łożysko się bardzo ,,świeci'' i jest nienaturalnie dojrzałe jego stan to 3 stopnień czyli taki jak w 40 tyg. Ma skurcze od 3 dni nieregularne więc nie jak na poród ale niekiedy są bolesne takie jak na okres z tego co mówi. Czy jest możliwość wywołania porodu na życzenie w takiej sytuacji skoro łożysko jest przestarzałe ale na tylnej ścianie i do tego te skurcze ?

2014-03-08 08:54

U mnie łożysko było III st. od 34 tygodnia ciąży. ŁOŻYSKO III stopnia, nie jest wskazaniem do wywołania porodu ani do hospitalizacji. Wtedy kobieta jest pod większą opieką lekarską, ponieważ trzeba sprawdzać co mniej więcej dwa dni, czy łożysko dalej odżywia dziecko i chroni. Lekarz robi badanie dopplera, aby sprawdzić przepływy krwi w pępowinie i w mózgu. Jeśli wszystko jest ok, nie trzeba panikować :) Urodziłam swoje dziecko w 39 tyg i 4 dniu. Czyli ponad 5 tyg miałam łożysko III st. Jeśli łożysko pelni swoje funkcje, sama dojrzałośc łożyska nie jest wskazaniem do wywolania porodu wcześniej.

2014-02-07 22:43

Jak najszybciej powinna być przyjęta do szpitala, i to bez zbędnych dyskusji. To na pewno w jakiś sposób zagraża dziecku i lekarze powinni może podjąć decyzję o wcześniejszym porodzie. Ale na pewno powinna być cały czas monitorowana.

2013-05-10 09:17

Miałam to samo a 39 tc urodziłam cesarką . Moja koleżanka rodziła 2 tyg. temu w 38tc naturalnie . Ja byłam w szpitalu ona nie . Mimo wszystko wg mnie lekarz powinien wypisać jej skierowanie bo u nas w Polsce ciągle brak miejsc. I niezwłocznie powinna udać się do szpitala. Dodam jeszcze , że koleżanka skurcze miała od 35 tc. . Niech idzie , to dla dobra dzidziusia . Bynajmniej ja tak sądze . Ostrożności nigdy za wiele ! Życzę jej zdrowego i ślicznego dzidziusia .

2013-05-10 09:04

Mysle podobnie :) niech siostra leci do szpitala i mowi, ze ma skurcze, jeżeli nie postanowis zeby rodzila to przynajmniej przez 3 dni porobia jej wszystkie potrzebne badania i na pewno ktg :) dzidziuś jest juz donoszony, wiec jakby co to nie powinno byc problemu :) jak pojdzie i powie, ze lozysko jest nie takie jak powinno byc to jej nie przyjmą, ale na skurcze reagować musza zawsze ;)

2013-05-09 21:31

Moim zdaniem siostra powinna zgłosić się do szpitala. Ze względu, że nie miała zbadanych przepływów, ani KTG. A kiedy ma następną wizytę u swojego lekarza? Jeżeli siostrze robi się słabo na wznak niech leży na lewym boku. Waga dziecka jest prawidłowa.

2013-05-09 20:41

tym bardziej nie rozumiem lekarza :/ kobieta w ciąży, mdleje, łożysko III stopnia i nic z tym nie robią? a ona biedna się męczy i zapewne boi o maluszka :(

2013-05-09 19:37

Lekarz nie zdążył zrobić przepływu bo nie wyleżała na USG ponieważ mdleje nawet na leżąco. Na KTG jeszcze też jej nie skierował ani nie robił. Dziecko waży w granicach 2700-2900 gram.

2013-05-09 17:55

A czy lekarz badał przepływy tętnic pępowinowych bo to jest najważniejsze czy do dziecka dochodzi tlen i substancje odżywcze. Przy tzw. starym łożysku przepływ może być zaburzony ale nie musi. A czy siostra chodzi już na badanie KTG? Ile waży dziecko? Jeżeli siostra niepokoi się może udać się na izbę przyjęć położniczą. Nie potrzebuje skierowania. Może powiedzieć, że czuje skurcze, że są nieregularne, ale czuje pobolewania, że jest do tego zaniepokojona tym, że łożysko jest III stopnia. Powinni ją przyjąć bo to jest wskazanie do hospitalizacji.