Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

Cholestaza

Data utworzenia : 2016-12-19 20:49 | Ostatni komentarz 2017-01-06 20:29

Joanna.Prahl

2338 Odsłony
14 Komentarze

Witam. W 24tyg pod piersia ztobily mi sie krostki okropnie swedza podobne do pokrzywki z tego zrobila sie plama poczatkowo myslamam ze to odparzenie od malego biustonosza. Pokazalam to gin stwierdzil ze uczulenie ale nigdy jesze takiego czegos nie widzial mialam smarowac kremem na alergie. Obecnie 30tydz krostki na piersiach mogach plecach i przuchu swedza okropnie zwlaszcza wieczorem i w nocy. Podejrzewam cholestaze i w srode ide prywatnie zrobic probe watrobowa. Czy ktoras z Was chorowala na cholestaze?

2016-12-22 01:20

O cholestazie możesz poczytać tutaj http://lovi.pl/pl/forum/1/526/1 "Cholestaza ciążowa to choroba wątroby, która dotyka kobiety w ostatnich miesiącach przed rozwiązaniem i jest groźna dla płodu. Zbagatelizowana, może powodować gwałtowny, przedwczesny poród, być przyczyną krwotoku porodowego, a nawet zagrażać życiu dziecka. Ryzyko komplikacji maleje, jeśli cholestaza jest prawidłowo leczona. Dlatego tak ważne jest jej szybkie rozpoznanie. Przyczyny cholestazy ciążowej Cholestaza ciążowa (pełna nazwa: wewnątrzwątrobowa cholestaza ciężarnych, WCC) jest rzadką chorobą. W Polsce dotyka około 4 procent kobiet w ciąży. Istnieje rodzinna skłonność do jej występowania, ale bezpośrednia przyczyna choroby związana jest z działaniem hormonów płciowych: estrogenów i progesteronu. Ich stężenie jest największe w III trymestrze ciąży (około 30. tygodnia) – wtedy właśnie może okazać się, że wątroba jest zbyt słaba, by poradzić sobie z tak dużą dawką hormonów. Dochodzi wówczas do wewnątrzwątrobowego zastoju żółci. Cholestaza ciążowa - objawy Głównym objawem cholestazy jest uciążliwy świąd skóry, który czasem pojawia się już w 25. tygodniu ciąży. Nasilenie dolegliwości występuje wieczorem i w nocy, bywa często przyczyną bezsenności. 20 proc. chorych kobiet skarży się też na mdłości, wymioty i utratę łaknienia. Nie każde swędzenie jest niepokojące, ale gdy utrzymuje się przez kilka dni i jest uporczywe, trzeba zgłosić się do lekarza. Dopiero po badaniach krwi oraz wykluczeniu innych przyczyn świądu może on stwierdzić wystąpienie choroby." Żródło: http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/ciaza/cholestaza-ciazowa-niebezpieczna-dla-plodu-choroba-watroby_35945.html Najlepiej zrób sobie próbę wątrobową, udaj się do ginekologa i nie martw się na zapas.

2016-12-20 18:34

Dokladnie Joanna nie martw sie na zapas. Pojdziesz zrobisz badania a pozniej szybciutko do lekarza. Nie denerwuj sie na zas bo wszystko odbija sie na maluszku. Musisz byc dobrej mysli. Moze to jakies uczulenie tylko ? Spokojnie

2016-12-20 10:18

Nie denerwuj się na zapas. Mnie w ciąży strasznie spędziły stopy miałam na nich takie małe krosteczki czerwone czasem ropne. Okropnie spędziła. Szczególnie nocą. Lekarz powiedział, że może to sucha skóra , A może taki po prostu urok. Po kilkunastu tygodniach krostki zniknęły. Zrób badania i czekaj na lekarza i jego opinię. Pozdrawiam

2016-12-20 09:57

Miałam podobnie! i pojechałam do szpitala bo wytrzymac swędzenia nie mogłam... zrobili dwukrotnie próby wątrobowe ( aspat,i alat) i wyszły poprawnie.... pod koniec ciązy może występować swędzenie i wysypka... u mnie stwierdzili że taki urok i po badaniach do domu... radzę nie martwić się na zapas

2016-12-20 09:46

To może, ale nie musi być cholestaza. W ciązy nasz organizm różnie reaguje, często pojawiają się różne uczulenia, krostki, wykwity. Ja też w pierwszej ciąży miałam problem bo moja twarz przez pierwsze 5 miesięcy wyglądała okropnie, miałam krostki, czasem zmiany ropne, strasznie swędziały, były czerwone. Chodziłam do dermatologa i powiedziała, że w zasadzie nic mi nie może na to dać, że to organizm tak reaguje:( POtem zniknęły ale za to pojawił mi się naczyniak na twarzy, który misiłam najpierw wypalać potem wycinąc, bo rósł i krwawił i też powiedzieli, że w ciązy często się to zdarza:( Dla pewności zrób próbę wątrobową, ale nie stresuj się na zapas, bo może się okazać, że to nic groźnego

2016-12-19 21:40

Moja przyjaciolka przez to przechodzila 2 razy. Co chwile lezala w szpitalu no i ostatni miesiac przed porodem tez. ogolnie trzeba na siebie bardzo uwazac i przestrzegac wszystkiego co lekarz zaleci bo z ta przypadloscia nie ma zartów