Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

Cholestaza

Data utworzenia : 2016-12-19 20:49 | Ostatni komentarz 2017-01-06 20:29

Joanna.Prahl

2337 Odsłony
14 Komentarze

Witam. W 24tyg pod piersia ztobily mi sie krostki okropnie swedza podobne do pokrzywki z tego zrobila sie plama poczatkowo myslamam ze to odparzenie od malego biustonosza. Pokazalam to gin stwierdzil ze uczulenie ale nigdy jesze takiego czegos nie widzial mialam smarowac kremem na alergie. Obecnie 30tydz krostki na piersiach mogach plecach i przuchu swedza okropnie zwlaszcza wieczorem i w nocy. Podejrzewam cholestaze i w srode ide prywatnie zrobic probe watrobowa. Czy ktoras z Was chorowala na cholestaze?

2017-01-06 20:29

Joanna, to super, że to nie cholestaza. Kąpiel w krochmalu i emolienty na pewno Ci pomogą, a więc śpij spokojnie :) Na swędzenie możesz też spróbować kąpieli owsianej, stosowałam u córki i dawała efekty, a skóra była milusia w dotyku.

2017-01-03 22:06

Wyniki odebrane. Cholestazy nie ma -cale szczescie. Dermatolog mowi ze to normalne ze w ciazy poprostu jest wysypka i kilka tyg po urodzeniu samo zniknie. Wysypka i swedzenie troche ustalo. Zalecil kompiel w krochmalu i pynktowo smarowac emolium i zelem na alergie. Teraz moge spac spokojnie jesli swiad na to pozwili

2016-12-26 16:25

Daj znac jak tam po badaniach sprawa wyglada :)

2016-12-23 19:13

Dokladnie , najlepiej upewnic sie dla spokoju :)

2016-12-23 11:53

Joanna badz dobrej mysli :) jesli lekarz stwierdzil ze to uczulenie to prawdopodobnie tak jest :) ale poczekaj jeszcze na wyniki i wtedy idz jeszcze raz dla psokojnej glowy :)

2016-12-22 19:21

Jestem po badaniu lecz na wyniki musze czekac do wtorku. lekarz gin stwierdzil zwykla alergie zalecil pic Calcium i smarowac zwykla mascia na alergie. Ale czekam do wtorku na wykluczenie cholestazy i zrobilam termin do dermatologa.

2016-12-22 15:34

Jesteś juz po badaniach, czy odebrałas juz wyniki ? Ja myśle, ze skoro lekarz nie podejrzewał tej choroby, to pewnie miał racje. Moze uczulał Ciebie jakis proszek, płyn do płukania; dlatego wystąpił świąd. Po odbiorze badań wszytsko sie wyjaśni, mam nadzieje, że to rzeczywiście tylko uczulenie. Jeżeli w badaniach nic sie nie ujawni, to spróbuj prac w delikatniejszym proszku. Moze takim dla dzieci; tez będziesz niedługo musiała kupić, bo poród tuż tuż, wiec przyda sie w domu. Trzymam kciuki, zeby wszystko skończyło sie dobrze.

2016-12-22 11:38

Ja tez na Twoim miejscu udala bym sie do lekarza i koniecznie zrób próby watrobowe, chocby prywatnie, koszt ok 20zl. Objawy zgadzaja sie z Twoimi podejrzeniami, a jak sama pewnie sie orientujesz, nie ma na co czekać. Jezeli Twoja diagnoza sie potwierdzi to lekarz zaleci leczenie i powinno być wszystko w porzadku. Trzymam kciuki i daj nam znać co powiedzial lekarz!:)