Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2193 Wątki)

Trądzik w ciąży

Data utworzenia : 2013-05-09 09:10 | Ostatni komentarz 2024-03-14 18:32

katja91

26689 Odsłony
279 Komentarze

Dziewczyny czy macie z tym problem w ciąży? Ja OGROMNY, na dodatek nic z powszechnie znanych i przezemnie wcześniej używanych specyfików które pomagały - nie można stosować! Piszcie proszę co stosujecie, i czy pomaga :) A może zalecił Wam coś Wasz ginekolog?

2013-05-10 13:33

A na jakim etapie ciąży jesteś? U mnie na początku też cera wyglądała fatalnie, zawsze miałam z nią duże problemy, a w pierwszych miesiącach ciąży sytuacja zupełnie mnie przerosła i rzeczywiście absolutnie nic nie pomagało :( Ale gdzieś od 4-5 miesiąca sytuacja zaczęła się poprawiać i pod koniec ciąży nie miałam już ani jednego pryszcza! Już 3 miesiące minęły od porodu, a cera, jeśli chodzi o trądzik, jest po prostu idealna, nigdy w dorosłym życiu jeszcze tak nie miałam! :) Więc może u ciebie będzie podobnie? Tego ci życzę :)

2013-05-10 09:00

Ja w tej ciąży mam,duże problemy z cera, wysuszona, wrażliwą, robia mi sie plamy, trądzik byl na poczatq, w pierwszym trymestrze, ale pozniej zanikl :) teraz sama nie wiem co stosować, byly kremy iwostin, silnie,nawilżające, z nivei dużo stosowalam, ale wszystko podrażnia moja skore... Masakra jakas :/ przy pierwszej ciąży tak nie mialam... Po porodzie po paru tygodniach będzie lepiej :) zgadzam sie, ze z bezbolesnymi miesiaczkami to mit hehe

2013-05-10 07:52

A wiesz, teorie sa rozne na ten temat:) ale to moze byc mit tak jak z tym, ze kobiety ktore bardzo bolesnie miesiaczkowaly , to po pierwszym dziecku im sie poprawi:) we will see

2013-05-09 14:43

Katja może po ciąży Twoja cera będzie wyglądać idealnie i zapomnisz co to trądzik. Tego Ci życzę.

2013-05-09 14:40

Ahh Dominika,szczęściara:) u mnie ledwo przed ciążą zdążyłam się doleczyć z trądziku na swoj slub,a tu ciąża przerwała moj zachwyt nad piękną buzialką :) ale wiadomo,dzidzius najwazniejszy :) Angel wlasnie taki specjalny plyn pewnie jest najlepszy, ja do codzinnej pielegnacji tez uzywam la roche i woda termalna w okresie letnim to super sprawa:) może jednak którejś z Was udało sie wymarac maść nieszkodliwą,a pomagającą na trrrrrrrrrrądzik ? :)))

2013-05-09 09:33

Z trądzikiem zmagam się od jakichś 10 lat. Stosowałam antybiotykoterapie, maści, kremy i inne mazidełka. Fakt, w ciąży większości z tych używać nie można. I najbardziej ubolewałam nad Isotrexem, który pomagał mi chyba najbardziej... Ale o dziwo w ciąży nie miałam aż takiego dużego problemu z wypryskami, najgorzej było jesienią. Stosowałam miejscowo Epi Duo - cieniutką warstwę jak musiałam. Miałam także specjalny płyn robiony na receptę, którym od czasu do czasu przemywałam twarz. Fakt, był na bazie alkoholu salicylowego, ale nie robiłam tego nagminnie, tylko gdy miałam potrzebę. Jeśli chodzi o pielęgnację w ciąży używałam żelu Bioderma Sebium (polecam też Effaclar z La Roche Posay), a kremów do pielęgnacji skóry wrażliwej (np. Toleriane Ultra z La Roche-Posay). Pomocna mi też była woda termalna. W pogotowiu miałam także krem Effaclar Duo La Roche- Posay - na dzień stosowałam go domiejscowo, gdy pojawiły się wypryski. I maluch urodził się i jest zdrowy :) Także myślę, że jeśli z lekami na skórę nie będziesz przesadzać to maluszkowi krzywdy nie wyrządzisz.

2013-05-09 09:18

Mi w ciąży poprawiła się cera i to znacznie, na pewno i u mnie i u Ciebie to wina hormonów. Teraz, gdy już urodziła od czasu do czasu coś mi wyskoczy ale wtedy przecieram punktowo płatkami nasączonymi spirytusem "Leko" (lub jakimś tańszym zamiennikiem), które położna i lekarz polecili mi na potówki u mojego synka.