Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

spasmolina brać czy nie brać?

Data utworzenia : 2016-11-23 19:38 | Ostatni komentarz 2016-11-28 17:21

sottilefuture

5243 Odsłony
7 Komentarze

Witam..poradźcie mi:( dziś przez całą noc bolała mnie nerka,i prawy bok (ale dało się to znieść uczucie jakby kolki ) ..miałam wizytę dziś więc powiedziałam o tym lekarzowi i dostałam lek spasmolina (rozkurczowe itp) mam brać 3x1 przez 5 dni..jeśli miną dolegliwości to ok a jak nie to na oddział by zrobić dokładne usg jamy brzusznej. (pani doktor sama tez zrobiła usg i widziała coś na nerce a kiedyś pamiętam że miałam piasek) W ulotce pisze że ten lek nie zaleca się w ciąży chyba że "korzyść dla matki przeważa nad zagrożeniem dla płodu". przestraszyłam się i nie wiem czy brać czy zobaczyć czy nadal będzie bolało?? brała któraś z was taki lek?? trochę się boję że zaszkodzę maluszkowi..co robić?

2016-11-28 17:21

dziękuję Wam :) z pewnością zadbam o nerki :)

2016-11-26 22:31

To musiał być ból niesamowity...:( Jeśli lekarz przepisał e tabletki-ja bym zaufała, w końcu zna się na tym co robi. Najważniejsze że już się polepszyło :)

2016-11-26 09:50

Oj jak nerki to nie zastanawialabym sie nawet nad lekami :) lekarz przepisuje wiec wie co dla nas dobre i na pewno nie chce malenstwu zaszkodzic :) A mam przyjaciolke ktora ma kamienie nerkowe i wiem, jak to z boku wyglada okropnie :) A pamietaj ze to co czujesz Ty, czuje i malenstwo ;)

2016-11-25 20:29

No to dobrze, że już lepiej, zadbaj o nerki, bo jak masz tendencję do piasku czy kamieni to niestety to lubi wracać. Mój tato teraz musi aż kruszyć kamienie, bo już inaczej się nie da, ale co prawda sam zaniedbał sprawę. Ja odpukać na razie pozbyłam się swoich ciężarów :) Wszystkiego dobrego!

2016-11-25 18:59

jestem pewna że nerka bo mam na niej kamienie lekarz to sprawdził a przed ciążą jakiś czas miałam też kamienie i piasek na nerkach. Obecnie Już sytuacja się polepszyła, wzięłam te tabletki i jest już lepiej. ;) dziękuję za wszelką opinię i pomoc:) !

2016-11-25 14:25

Myślę, że lekarz wie co robi przepisując lek, a decyzja i tak należy do Ciebie. Ja przy kolce, co prawda nie w ciąży ale na samym początku karmienia piersią brałam no spe. Wystarczała mi, więc się nie faszerowałam niczym innym. Ból wystąpił, bo schodziły kamienie, trzeba dużo pić wtedy. Poszłam prywatnie na usg układu moczowego i Tobie też polecam to zrobić, by sprawdzić, czy coś się w nerkach nie dzieje. Przy schodzeniu kamieni lubią bywać też zastoje. U mnie ból ustąpił po ok. tygodniu.

2016-11-24 13:37

Na kazdej ulotce jest taka informacja. Jesli lekarz przepisal w ciazy, to znaczy ze mozna brac. A jestes pewna ze to nerka? Ja ostatnio mialam taka samą przypadlosc i o 3 nad ranem maz mnie wiozl do szpitala bo plakalam z bolu. Okazalo sie ze to zadna choroba nerek, a ucisk na nerke przez macice i to normlane w ciazy :)