Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2189 Wątki)

niedowaga przed ciążą i w czasie ciąży z cukrzycą

Data utworzenia : 2016-11-19 11:13 | Ostatni komentarz 2016-11-24 14:56

sottilefuture

2352 Odsłony
24 Komentarze

Niedowaga to pewien dla mnie problem. Gdy tylko dowiedziałam się o ciąży lekarz na pierwszej wizycie stwierdził, że muszę przytyć min.15-20kg ze względu na moją niedowagę, Później okazało się że mam cukrzycę ciążową, a podczas niej diety diety i pilnowanie się. Przez cukrzycę mówi się że nie przytyje się dużo max do 8 kg. I co teraz?? skoro ja mam nabrać 15 kg?? Obecnie jestem w 22tc i przytyłam dopiero 1kg. ważę 46kg przy wzroście 160cm. Czy jeśli nie uda mi się tyle przytyć czy to zagrozi jakoś dziecku?? jestem strasznym niejadkiem chodź od chwili ciąży jem tyle że nigdy tyle nie jadłam a i tak mało. nie wiem co o tym myśleć. Ma ktoś podobny problem?? Jak sobie radzicie??

2016-11-21 12:52

Ja rowniez mam diete cukrzycowa i 37tydz ciazy i mam narazie +7 kg :) Co do niedowagi, wydaje mi się ze nie masz sie co martwic, jesli wszystkie wyniki są w normie i z maleństwem jest wszystko ok. Mam kolezanke ktora rowniez miala niedowage (chociaz jadna normlanie) po porstu taka byla i juz, w ciązy przytyla 6kg i urodzila zdrowego wesolego synka :) Oczywiscie trzeba w takim przypadku na siebie uwazac i starac sie robic wszystko aby bylo jak najlepiej,

2016-11-21 10:46

Wydaje mi się, że póki wyniki dobre i dziecko prawidłowo się rozwija, to nie ma powodów do obaw. Ale może warto zasięgnąć porady dietetyka przy ułożeniu odpowiednio zbilansowanej diety?Wiadomo, maluch pociągnie od mamy co mu potrzeba, ale żeby sobie nie narobić niedoborów.

2016-11-21 10:31

Ja co prawda niedowagi nie mam ale w pierwszej ciąży na początku tyłam bardzo szybko bo około 6-7 kg do 6 miesiąca. Potem okazał się że mam cukrzycę ciążową i byłam na diecie cukrzycowej i do końca ciąży przytyłam tylko 3,5 kg I na wizytach często okazywało się, że waże mniej, że waga nie drgnie,ginekolog mówił, że t dobrze ale diabetolog mówiła, że źle bo mam choć troszkę przybierać na wadze i powinnam więcej przytyć. Dzieciątko urodziło się po terminie, z wagą 3780 i na\ wypisie ma napisane, że zbyt niska wagą jak na matkę z cukrzycą ciążową. Ale pediatra powiedziała, że waga jest ok, że wszpitalach czasem przesadzają:(

2016-11-21 08:28

sottilefuture współczuję Ci problemów z niedowagą...większość kobiet ma na odwrót ale jak widać i w jedną i w drugą stronę jest to nie za fajne....uważam, ze jeżeli lekarz badający i prowadzący ciążę nie stwierdza nieprawidłowości w rozwoju płodu a Twoje wyniki co miesiąc są dobre to nie masz podstaw do niepokoju. Pilnuj tylko diety, odżywiaj się zdrowo i pożywnie aby zapewnić dziecku najcenniejsze składniki do prawidłowego rozwoju a wszystko będzie dobrze. Trzymam za Was kciuki :) Powodzenia

2016-11-19 19:45

dziękuję za odpowiedzi:)

2016-11-19 19:26

też mam niedowagę i przed i teraz w trakcie ciąży ale wyniki mam bez zarzutów i nie uważam to za objaw niepokojący, u Ciebie gdyby coś było nie tak pewnie przy wizycie kontrolnej lekarz by Ci zwrócił uwagę,kieruj się wynikami i staraj zdrowo odżywiać o resztę się nie martw, teraz standardem jest + 8kg na plusie a nie +28 jak to bylo 'dopuszczalne' jeszcze do niedawna

2016-11-19 19:09

Ja na diecie cukrzycowej co przytyłam to schudłam 1,5 -2 kg miesięcznie teraz w 32 tyg c waga ani drgnie tak więc może być trudno z przytyciem

2016-11-19 14:58

Polecam artykół i watek http://lovi.pl/pl/forum/1/296:) Znajdziesz tam kilka ciekawostek dla ciebie :)