Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2189 Wątki)

niedowaga przed ciążą i w czasie ciąży z cukrzycą

Data utworzenia : 2016-11-19 11:13 | Ostatni komentarz 2016-11-24 14:56

sottilefuture

2353 Odsłony
24 Komentarze

Niedowaga to pewien dla mnie problem. Gdy tylko dowiedziałam się o ciąży lekarz na pierwszej wizycie stwierdził, że muszę przytyć min.15-20kg ze względu na moją niedowagę, Później okazało się że mam cukrzycę ciążową, a podczas niej diety diety i pilnowanie się. Przez cukrzycę mówi się że nie przytyje się dużo max do 8 kg. I co teraz?? skoro ja mam nabrać 15 kg?? Obecnie jestem w 22tc i przytyłam dopiero 1kg. ważę 46kg przy wzroście 160cm. Czy jeśli nie uda mi się tyle przytyć czy to zagrozi jakoś dziecku?? jestem strasznym niejadkiem chodź od chwili ciąży jem tyle że nigdy tyle nie jadłam a i tak mało. nie wiem co o tym myśleć. Ma ktoś podobny problem?? Jak sobie radzicie??

2016-11-24 14:56

MAMA88 ja mialam takie wahania cukry miedzy 33 a 35 tug ciazy. Teraz moje cukry zadko kiedy przekraczają 100 a nawet 90! (37 tydzien). I to nie wazne co zjem :D takze chyba cos tu sie u mnie normuje i bardzo sie ciesze, bo moge czasem troche zgrzeszyc np serniczkiem:D

2016-11-24 14:15

Ja miałam cukrzycę ciażową i przytyłam 14,5 kg w ciąży. Dziecko bierze wszystko co potrzebuje od mamy. Ważne by mieć odpowiednią dietę bo im późniejszy tydzień ciąży, tym poziom cukru może bardziej wzrastać. W jednym tygodniu po zjedzeniu tej samej rzeczy cukier może być w normie, za 2 dni jedząc to samo może być zbyt wysoki. I nie stresuj się bo to podnosi cukier i szkodzi maluszkowi

2016-11-24 13:39

Ja od 2 miesiecy wrecz chudne :) Waga caly czas stoi w miejscy (59kg) a maly przeciez rosnie. Ale ponoc wszystko jest ok, wiec jak gin tak mowi to ja sie niczym nie martwie :)

2016-11-23 17:03

Carolinee nie masz się czym martwić, gin ma rację, dziecko sobie weźmie czego mu potrzeba. Ja w ciąży też miałam dwa takie etapy, gdzie waga stała w miejscu, ale jeśli gin mówi że jest wszystko oki, to nie martwiłam się. Wild_girl1 to faktycznie szczypiorek z ciebie, ja przy wzroście 172 ważyłam 55kg przy problemach z żołądkiem, wszyscy zauważyli jak schudłam i się martwili. I masz rację, że jeśli się ma taką urodę, ale dba o dietę i suplementację to nie szkodzi się dziecku

2016-11-23 16:16

Margaret każda kobieta inaczej przyswaja składniki odżywcze dlatego też nie w każdym przypadku dieta jak widać wystarczy u mnie akurat świetnie poprawiła wyniki. Carolinnee nie czytaj informacji w internecie bo tam można wyczytać wszystko tylko nie to co potrzeba...skoro lekarz nie zauważyła aby z dzieckiem było coś nie tak to nie masz powodów do obaw z pewnością dziecko ma wszystko co potrzeba a waga stoi na razie w miejscu ale do porodu masz jeszcze sporo czasu więc w kazdej chwili może się odmienić i waga pójdzie w górę...w ostatnich tygodniach dziecko rośnie najszybciej więc da Ci znać jeżeli czegoś będzie potrzebowało :)

2016-11-23 13:47

Rysia nie masz sie co martwic swoją wagą. Ja w 33 tyg mialam podobnie, teraz w 37 mam +7, to tez nie duzo, ale mi wszystko poszlo tylko w brzuch. Lekarz mowi ze to normlane i czasem tak bywa i trzeba si etylko cieszyc bo po porodzie praktycznie od razu wejde w swoje stare jeansy :)

2016-11-23 13:43

Ja powiem o sobie. Całe życie mam niedowagę, taki urok, takie geny. Przed zajściem w ciąże ważyłam 49kg przy wzroście 173 cm... Do 15 TC schudłam jeszcze 3 kg przez ciągłe wymioty. Obecnie jestem w 33 TC i waże 56,5 kg, czyli dużo nie przytyłam. Całą ciąże bralam witaminy Omegamed Optima +Dha i wszystkie wyniki krwi ok, z maluszkiem ok. Także nie sądze żeby niedowaga miała znaczenie o ile dostarczamy dziecku potrzebnych witamin i składników odżywczych. To że wyniki morfologi zaczynają być gorsze może również zdarzyć się u osoby która waży i przybiera idealnie. Jeśli jest niedobór np. żelaza lekarz powinien przepisać suplementy lub zalecić zastrzyki.

2016-11-23 11:40

Ja próbowałam zwalczać anemię dietą, ale niewiele pomagało. W końcu dostałam żelazo na receptę. Wiadomo, że to nie to samo co naturalne składniki, ale dość szybko poprawiła mi się morfologia.