Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

Krotkie nozki do reszty ciala

Data utworzenia : 2016-11-16 22:05 | Ostatni komentarz 2016-11-30 12:15

Emilia-1994

4347 Odsłony
23 Komentarze

Witam.mam pytanie bylam dzis u lekarza obecnie 27tydzien i lekarz stwierdzil ze maly ma krotkie nozki o okolo 5 dni do reszty ciala. Zapytalam czy to powod do obaw i dalszych badan ale powiedzial ze nie,ale to moja pierwsza ciaza i bardzo sie martwie czy na pewno jest wszystko dobrze z maluchem . Moze ktoras z mam byla w podobnej sytuacji i moze mnie uspokoic albo poradzic co powinnam zrobic;)

2016-11-17 08:59

Nie martw się, często pomiary się różnią tak jak pisały dziewczyny. Lekarz chciał chyba być szczery i powiedział Ci, co widzi na usg, może niepotrzebnie bo się martwisz.Rozbieżność 5 dni to naprawdę nie problem, często na usg tak podają. Nie martw się. Zresztą usg to tylko maszyna i tak jak może różnić się i mylić co do wagi tak samo co do długości nóżek. Bądź spokojna:)

2016-11-17 07:54

Zastanawiam się tylko po jakiego czorta lekarz poruszył ten temat.... przy usg u mojej małej wyszło też chyba 5dni i nic nie powiedział, ja widziałam na monitorze nade mną 33w 0d i 33w 5d, ale wiedziałam z pierwszej ciąży o co w tym chodzi i że to nic niepokojącego

2016-11-17 07:41

Tak jak już pisały dziewczyny, nie ma się czym przejmować. Te wyliczenia i "widełki" sporządzane są na podstawie jakichśtam statystyk, a wiadomo, że każde dziecko jest inne i rozwija się w swoim tempie. Takie rozbieżności to całkowicie normalna sprawa. A już rozbieżność 5 dni to naprawdę bagatela. Najprawdopodobniej wszystko się jeszcze ureguluje. Poza tym nie jest wykluczone, że dziecina ma genetycznie (na przykład po tacie) krótkie nogi w stosunku do korpusu. Zdecydowanie nie ma się czym martwić, a tylko cieszyć, że maluszek zdrowo się rozwija. Życzę jeszcze przyjemnej ciąży i dużo spokoju :)

2016-11-17 01:54

Proszę spokojnie czekac na kolejna wizytę z pomiarami i zaufać lekarzowi, jeżeli mówi ze nie na sie czyn martwić to nie ma. Kto ma lepiej wiedzieć niz nie on . Moze akurat maluszek sie tak ułożył, moze maszyna niekoladna .. możliwości jest kilka . Proszę sie nie martwić

2016-11-16 23:32

Emilia nie masz się czym martwić, rozbieżności się zdarzają. Czasem jest to wina maszyny, czasem lekarz coś przeoczy a czasem też dziecko rozwija się w różnym tempie. Lekarz najbardziej bierze pod uwagę rozmiary główki i brzuszka, a i te mogą się różnić. Podstawą do dalszych badań jest rozbieżność między organami powyżej 3 tygodni. Może się okazać że przy następnym badaniu dziecko będzie miało już idealne parametry. Weź też pod uwagę budowę ciała twoja i ojca dziecka, to też ma wpływ.

2016-11-16 22:12

Przeważnie tak bywa ,że pomiary się różnią u mnie na usg zaś nóżki były większe :) Ale nie masz się czym martwić :)

2016-11-16 22:09

Zwykle bywa tak, że jest rozbieżność między pomiarami, nie ma się czym martwić