Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

Krotkie nozki do reszty ciala

Data utworzenia : 2016-11-16 22:05 | Ostatni komentarz 2016-11-30 12:15

Emilia-1994

4349 Odsłony
23 Komentarze

Witam.mam pytanie bylam dzis u lekarza obecnie 27tydzien i lekarz stwierdzil ze maly ma krotkie nozki o okolo 5 dni do reszty ciala. Zapytalam czy to powod do obaw i dalszych badan ale powiedzial ze nie,ale to moja pierwsza ciaza i bardzo sie martwie czy na pewno jest wszystko dobrze z maluchem . Moze ktoras z mam byla w podobnej sytuacji i moze mnie uspokoic albo poradzic co powinnam zrobic;)

2016-11-30 12:15

Co prawda u mnie było troszkę inaczej, bo córka z pomiarów USG wychodziła na tydzień starszą. Urodziła się z wagą 3700 więc w stosunku do mnie i męża była większa, bo urodziła się też trochę wcześniej. Tymi pomiarami nie trzeba tak się za bardzo przejmować, u Ciebie jest to tylko kwestia 5 dni. Lekarz mógł źle wymierzyć, czasem zdarzają się takie pomyłki i w zasadzie zawsze przyjmuje się, że takie pomiary są tylko orientacyjne.

2016-11-30 10:45

Taka rozbieżności w wynikach to jeszcze nie problem. Moja córka również wg aparatury usg ma różne rozmiary. Tylko że u nas nóżki są o dwa tygodnie "starsze" od reszty ciała. Dużo też zależy od genetyki, jeśli rodzice mają krótkie bądź długie nogi dziecko też będzie miało, to samo tyczy się rozmiary głowy czy nawet sam wzrost. Usg bada tylko orientacyjnie, należy wziąć pod uwagę dopuszczalna tolerancję błędu oraz to że za nią siedzi lekarz który też może się pomylić.

2016-11-30 10:37

Nie przejmuj się 5dni to żadna rozbieżność. Chyba nie ma dziecka a raczej wykonanego badania USG na którym byłyby idealne wszystkie wymiary co do dnia. Może to wynikać ze względu na wykonane badanie, ułożenie maleństwa, odczyt lekarza itp. Pozatym nawet jak spojrzymy na nas ludzi to jeden ma nogę dłuższą inny krótszą a jest zdrowy i normalny. Pamiętajmy, że te wyniki są orientacyjne. głowa do góry. U mnie nigdy wszystkie wymiary się pokrywają a maleństwo zdrowe.

2016-11-25 12:31

Nie wiem czy znalazłoby się dzieciątko, które miałoby równe wymiary odnośnie konkretnego tc. To jest maszyna i ręka ginekologa. Ten "duet" wylicza wiek dziecka, tydzień ciąży.

2016-11-25 12:28

I u nas pomiary się różniły, a nawet własnie wychodziły rozbieżności co do terminu i pomiary malucha. Nie martw się i nie przejmuj, bo nie ma powodu. Gdyby było coś niepokojącego lekarz na pewno powiedziałby Ci o tym.

2016-11-23 13:30

Nie ma co sie martwić, u mnie to samo i dodatkowo maluch mniejszy o 2 tyg. Niż wynikałoby z terminu OM . Także spokojnie, tym bardziej że te pomiary mają swoje rozbieżności;)

2016-11-23 11:41

Czasem tak już jest że pomiary się różnią, ale nie ma co się martwić na zapas:) Wspomnij lekarzowi, że trochę się tym zdenerwowałaś, na pewno Cię uspokoi:)

2016-11-22 17:02

Powódź na wizycie, że Cię to niepokoi, niech lekarz zrobi usg i konkretnie zapytaj czy takie dysproporcje zdarzają się często i z czym się wiążą. Niech się lekarz wypowie. Wiadomo, że powie, że to normalne, ale będziesz miała pewność.