Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2188 Wątki)

termin porodu a badanie usg

Data utworzenia : 2016-11-14 14:05 | Ostatni komentarz 2016-11-24 21:23

carolinee

4230 Odsłony
28 Komentarze

moje wątpliwości wzbudza data porodu,w szczególności że mam rozbieżność pomiędzy terminem porodu z miesiączki a terminem porodu wg usg. lekarka poinformowała mnie że rodzimy w 38 tyg ciąży,tylko wg którego terminu? niestety nie dopytałam a kolejną możliwość mam za 3tyg miał ktoś podobne wątpliwości? którym terminem się sugerować?

2016-11-14 20:08

Również u mnie rozbieżność o 4 - 5 dni, z OM wychodzi wcześniej niż z usg. Termin cc zaplanowany w oparciu o termin z OM będzie to pierwszy dzień 40 tc.

2016-11-14 20:05

Ja miałam różnice mierzy OM a z USG o 3 tygodnie, urodziłam w 39 tygodniu według miesiączki i mówił lekarz ze nie przenosiłam ciazy,, urodziłam przed terminem czyli brał pod uwagę termin według OM

2016-11-14 16:53

U mnie była rozbieżność terminów między ostatnią miesiączką a usg i ostatecznie został ten niekorzystniejszy termin wzięty pod uwagę. czyli koniec 39 tygodnia wg usg. Ale to lekarz indywidualnie podejmie decyzje. bo różnie planują zakończenie ciąży. W pierwszej ciąży, jak byłam na patologii ciaży, to była dziewczyna, która miała termin z usg różny od terminu z miesiączki o 3 tygodnie, więc jak wychodziło, że miałby się zacząć 43 tydzień ciąży to postanowili zakończyć ciąże.

2016-11-14 15:40

Najlepiej sugerować się pierwszym terminem z usg ale ciężko określić czym się kierowała lekarka bo musiała ustalić jakiś termin skoro powiedziała, ze rodzisz w 38 tygodniu . Planowana cc ?