Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2193 Wątki)

Papierek lakmusowy do sprawdzania wycieku wód płodowych a inne sprawdzone sposoby badania?

Data utworzenia : 2016-11-09 14:57 | Ostatni komentarz 2016-11-09 21:39

carolinee

70758 Odsłony
6 Komentarze

Witam Potrzebuje porady jak sprawdzić czy wydzielina z pochwy nie jest sączeniem się wód płodowych. Wiem że są do tego przydatne papierki wskaźnikowe lakmusowe ale to towar deficytowy u mnie w mieście nie do kupienia ( przy okazji są różne skale jeśli któraś z mam używała może napisać jakiego zakupu dokonać - papierki o jakiej skali ph) Czy któraś z mam miała podobny problem? Jak sprawdzałyście szybkimi sposobami czy wyciek to naturalna sprawa, infekcja czy poważniejszy problem?

2016-11-09 21:39

mi akurat są-były potrzebne na już , niestety u mnie nie do dostania ani w sklepach medycznych ani chemicznych tym bardziej w aptekach przez tel każdy się dziwił o co pytam, że na internecie są to też umiem sprawdzić ale w czym to ratuje jak chcesz sprawdzić coś na już? agn_kaw dzięki za podpowiedz n/t rossmanna myślę że jak któraś mama będzie potrzebowała to bardzo przydatna wiadomość, sama z niej skorzystam kolejnym razem, dzięki

2016-11-09 20:03

Moja żona podczas sączenia wód płodowych mogła spokojnie je zatrzymać wstrzymać. Podczas mówienia traciła tylko nas tym kontrole. Wiec w jej przypadku ze kiedy zaczynaja lecieć wody płodowe nie można ich zatrzymać, zawiodła . Paski moze Pani zakupić na allegro za około 15 zł. Pozdrawiam

2016-11-09 18:29

carolinee ja miałam papierki i sprawdzałam, bo ilość wydzieliny a wlaściwie wody po założeniu pessaru była u mnie tak duża, że po prostu sie bałam. Dostałam paski w spadku od siostry, ale widziałam że w aptekach dostępne są specjalne wkładki sprawdzajace, czy wydzielina to wody płodowe, czy nie. Tak jak napisała Rysia możesz zakupić papierki nie tylko w aptece ale także w sklepach z odczynnikami itp do laboratoriów, możesz również (tylko to pewnie wyjdzie dość drogo, ale spokój ducha nie ma ceny ;)) kupić test np w Rossmannie, który wyłapuje infekcje intymne, tam jest właśnie dołączony pasek , albo dwa? Taki standardowy do pomiaru pH. Ja swoje paski cięłam na pół, możesz go również przeciąć na trzy, żeby mieć na więcej testowań. :) Trzeba też uważać, bo paski zmieniają zabarwienie na granatowe także pod wpływem zmian pH podczas infekcji, ja z tego powodu nadprogramowo odwiedziłam kiedyś IP, bo byłam pewna, że to już wody a okazało się , że po prostu bezobjawowa infekcja i stąd ta zmiana pH.

2016-11-09 17:26

Jestem fizyko-chemikiem i pracuje w laboratorium, więc zamawiałam w firmie zaopatrującej laboratoria

2016-11-09 15:14

Rysia1 a powiedz mi gdzie kupowałaś ? bo przeszukałam pół miasta ani sklepy medyczne ani chemiczne tego nie mają

2016-11-09 15:08

caroline papierek lakmusowy zależnie od odczynu barwi się w trzech podstawowych kolorach jeśli pH oscyluje w granicach 7,0 papierek będzie zielony tak powinno być w wypadku moczu poniżej tej wartości będzie różowy to pH zasadowe raczej nie możliwe chyba ze używasz płynu z zawartością NaOH (mało prawdopodobne) wody płodowe barwią papierek na niebiesko - może to być jasny bądź ciemny odcień czasem nawet granat albo bardzo mylący turkus jeśli zaczynają odchodzić wody czujesz parcie na "sikanie" i nie możesz tego powstrzymać dosłownie co chwilę wtedy nie zastanawiaj się tylko zmykaj do szpitala :)