Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2189 Wątki)

Ból nóg

Data utworzenia : 2016-11-08 11:58 | Ostatni komentarz 2016-11-09 14:32

S.Wlodarz

1328 Odsłony
7 Komentarze

Cześć, zwracam sie z pytaniem mialyscie może tak że w trzecim trymestrze pojawiły się u Was okropne bóle nóg, głównie od kolan w dół. U mnie się pojawiły kilka dni temu. Ból jest taki że nawet z fotela mam problem z wstawaniem, chodzeniem a nawet ból budzi mnie w nocy. Dopiero za kilka dni mam wizyte u lekarza więc pytam Was. Myślicie że może to też być spowodowane moją chorobą kręgosłupa ?

2016-11-09 14:32

Dziękuję kochane za pocieszenie i za rady. :-) troszkę sie uspokoiłam :-)

2016-11-09 13:53

S.wlodarz ja rownież miałam taka dolegliwość, jak dłużej polzalam a pózniej chciałam wstać z łóżka to az łzy napływały do oczu. Wchodzenie po schodach -kataloga. Ból spowodowany bym w moim przypadku ,obciążonymi stawami kolanowymi, ponieważ sporo przytyłam w ciąży. Dla pocieszenia powiek ze wszystkie dolegliwości po porodzie mijają, wiec po prostu trzeba sie przemęczyć ostatnie tygodnie. Dużo odpoczywaj

2016-11-09 12:48

Aha, dodam jeszcze, że to, że boli Cię od kolan w dół nie wyklucza wcale, że problem leży w biodrach i kolanach, tak jak mówiłam. Ten ból może promieniować. :)

2016-11-09 12:46

Skoro pytasz o kręgosłup to są to raczej bóle w kościach i stawach, niż mięśniowe, mam rację? Mnie też to na niedługo przed porodem dopadło; jest to normalne. Wiąże się z zachodzącymi w organizmie przygotowaniami do porodu: tkanka stawowa się rozmiękcza po to, by miednica w czasie porodu mogła się swobodnie poszerzyć. Niestety to, co dobre dla miednicy, wszelkim stawom w organizmie - a zwłaszcza tym najbardziej z natury obciążonym, do tego dźwigającym dodatkowe kilogramy biodrom i stawom kolanowym - zupełnie nie służy, stąd ten ból. Jeśli masz problemy z kręgosłupem, ból może być mocniejszy niż gdybyś ich nie miała, logiczne - znów dodatkowe obciążenie. Pocieszę Cię, to przejdzie, jak i inne ciążowe dolegliwości :) Jeśli jednak masz wątpliwości, nigdy nie zaszkodzi dopytać u lekarza przy okazji wizyty.

2016-11-09 12:20

Właśnie nie mam obrzekow na nogach, jeżeli chodzi o magnez mam w normie calkiem nie dawno robiłam badania. Do lekarza ide w poniedziałek więc go zapytam.

2016-11-09 12:15

Mysle, ze moze to byc zwiazane z obrzekami nog oraz złym krązeniem. 3 trymest, to cieżka sprawa dla kazdej mamy :) Uciski, obrzeki, bóle :) Ale juz blizej niz dalej, wiec glowa do gory :) Trzeba duzo odpoczywac z nogami do gory, poprosic meza o masaz, ewentualnie udac sie do lekarza i zapytac. Moze brakuje Pani magnezu ?

2016-11-08 13:25

S. Wlodarz zobacz te wątki może coś akurat pomogę: http://lovi.pl/pl/forum/1/5108, http://lovi.pl/pl/forum/1/607 zawsze możesz dodać własne pytanie:)