Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

Skurcze po porodzie

Data utworzenia : 2016-11-05 23:58 | Ostatni komentarz 2017-01-06 20:18

sylwia_1989

3631 Odsłony
37 Komentarze

Witajcie, moze już byl poruszany ten watek ale przegladam i nic nie znalazlam na ten temat. Jak jest ze skurczami juz po porodzie? Ja jestem po pierwszym cc gdy przyniesiono mi synka nadal bylam na srodkach przeciwbólowych wiec praktycznie nie czułam kurczacej sie macicy ;-) Chcialam zapytac czy faktycznie jest tak ze te skurcze poporodowe są porownywalne do tych w pierwszej fazie porodu ? I jak dlugo to trwa ? Dodam ze piewrszy porod przetrwalam do drugiego parcia. Jak u Was było? :-)

2016-11-06 07:47

Ja również nie mogę się zgodzić z tym, że obkurczanie macicy to ból porównywalny z pierwszą fazą porodu. Macica bardzo szybko, wedle słów lekarza, mi się obkurczyła, nie pamiętam, żebym miała jakieś skurcze... czasem, zwłaszcza podczas karmienia, czułam napięcie brzucha, i to wszystko :) Na pewno nie ma się co bać tego bólu, wszystko inne związane z ciążą i porodem boli moim zdaniem bardziej ;)

2016-11-06 01:11

Nie wiem jak inne kobiety ale u mnie napewno nie było to porównywalne do skurczy występujących w pierwszej fazie porodu. Ja nie czułam żadnego dyskomfortu podczas obkurczania się macicy a z tego co mówiła lekarka szybko to następowalo .

2016-11-06 01:05

Te skurcze nie są straszne a do porodowych to już w ogóle się nie umywają. :-) Najgorzej było rzeczywiście tak jak pisze E.Okuszko podczas karmienia córeczki piersią ale pamiętam że dość szybko one mineły i niema się czego obawiać .

2016-11-06 00:42

Ja je czułam tylko podczas karmienia przez pierwsze kilka dni po porodzie i z pewnością są łagodniejsze a przynajmniej u mnie tak było.

2016-11-06 00:01

nie, nie sa tak intensywne, raczej takie, jak przy miesiączce, trwaja krótko:)