Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

Skurcze po porodzie

Data utworzenia : 2016-11-05 23:58 | Ostatni komentarz 2017-01-06 20:18

sylwia_1989

3633 Odsłony
37 Komentarze

Witajcie, moze już byl poruszany ten watek ale przegladam i nic nie znalazlam na ten temat. Jak jest ze skurczami juz po porodzie? Ja jestem po pierwszym cc gdy przyniesiono mi synka nadal bylam na srodkach przeciwbólowych wiec praktycznie nie czułam kurczacej sie macicy ;-) Chcialam zapytac czy faktycznie jest tak ze te skurcze poporodowe są porownywalne do tych w pierwszej fazie porodu ? I jak dlugo to trwa ? Dodam ze piewrszy porod przetrwalam do drugiego parcia. Jak u Was było? :-)

2017-01-06 20:18

Jola, właśnie u mnie najgorzej było podczas karmienia piersią. Gdy tylko córcia zaczynała ssać pierś od razu macica zaczynała pracować intensywniej.

2017-01-05 19:30

Ja córkę rodziłam naturalne i czułam bardzo obkurczanie się macicy. Mam wysoki próg bólowy ale ten ból bez środków przeciwbólowych nie byłby do wytrzymania. Intensywność obkurczania się macicy jest zależne od tego jak przebiegał poród i jak karmimy. Przy cesarce ból może być mniejszy niż przy porodzie naturalnym, ponieważ macica "nie napracowała" się a po za tym jest ona na lekach przeciwbólowych, dosyć silnych. Karmienie piersią wzmaga ból przy obkurczaniu się macicy ponieważ wydziela się wtedy hormon, który jeszcze intensywniej przywraca jej dawny rozmiar. Ból nie trwał dłużej niż 4dni i z każdym kolejnym dniem malal.

2017-01-05 09:03

Ja obkurczania macicy czułam, szczególnie podczas karmienia piersia rzeź pierwsze kilka minut . Nie był to ból jakis paraliżujący, ale odczuwalny. Trwało to co najwyżej kilka dni ,2-3 .. pózniej juz nic nie czułam. U mnie, jak u Silver, bardziej doskwierał mi ból w okolicach blizny, taki ból rwący, ten natomiast utrzymywał sie dłużej około tygodnia

2017-01-05 07:42

Ja nie czułam obkurczania macicy. Jakoś nie kojarzę bólu z tym związanego.

2017-01-04 20:47

Zależy od progu bólu danej osoby. Mnie specjalnie nie bolało. Po pierwszej cc przy karmieniu piersią były dość silne i chyba tylko wtedy. W drugiej praktycznie żadnych nie odczuwalam. Ale zaraz po cc byłam na silnych lekach przeciwbolowych

2017-01-04 15:26

Nie wiem jakie są skurcze w 1 fazie porodu, ale mnie dość mocno bolay, dodatkowo macica nie obkurczała się prawidłowo, więc 2 dni pod rząd dostawałam oksytocynę i uwierzcie, ale bolało bardzo :(

2017-01-04 14:14

Ja nie odczuwałam bardzo bolesnych skurczy i nie potrzebowałam tabletek

2017-01-04 14:11

Ja w ogóle nie czułam jak obkurczała się macica :)