Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2199 Wątki)

paznkocie hybrydowe na sali porodowej? czy to jest jeszcze zakazane?

Data utworzenia : 2016-11-04 16:01 | Ostatni komentarz 2016-11-06 21:28

carolinee

1574 Odsłony
13 Komentarze

hej dziewczyny pytanie z serii dziwnych ale przypadkiem ost dowiedziałam się że koleżance kazali zmyć paznokcie przed porodem? czy to jest taka norma czy wymysł konkretnej położnej? jestem troche zdziwiona takim obrotem sprawy tym bardziej że wszystko idzie nam z postępem i nie wiem czy takie rzeczy są jeszcze możliwe

2016-11-04 18:50

Albo dłonie albo stopy musza byc "czyste" Chodzi o to, że na paznokciach jajszybciej widac wszelkie nieprawidlowosci jakie mogą wystąpic przy porodzie np. niedotlenienie. Ja jako kosmetyczka najczesciej robie Paniom stopy, a dłonie zostawiamy bez niczego, poniewaz jest wieksza plytka i szybciej mozna zauwazyc zmiany :) Na swoj porod rowniez tak robie :)

2016-11-04 18:20

W sztucznych rzędach na porodowce dziewczyny piszą o paznokciach. Więc można tam poczytać.

2016-11-04 16:33

Dziewczyno są inne podobne wątki po co zakładasz kolejne i to już nie raz!

2016-11-04 16:25

szczerze to nie spotkałam się z takim przykazem moja córka dorabia jako manikiurzystka i bardzo często robi młodym mamą pazurki tuż przed szczególnie u stóp, żadna się nie skarżyła że musi zmywać

2016-11-04 16:08

Do porodu plytka paznokci powinna byc naturalna poniewaz to po paznokciach widac niedotlenienie. Dla swojego i dziecka bezpieczenstwa zostawić naturalną plytke paznokcia