Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2190 Wątki)

Łóżeczko tradycyjne czy turystyczne

Data utworzenia : 2016-11-04 14:52 | Ostatni komentarz 2016-11-07 13:26

J.Bednarz

1437 Odsłony
12 Komentarze

Witam, jesteśmy z mężem przed wyborem łóżeczka i zastanawiamy się pomiędzy łóżeczkiem drewnianym tradycyjnym, a łóżeczkiem turystycznym. Jakie jest Wasze zdanie Dziewczyny, co się lepiej sprawdzi?

2016-11-04 16:01

Ja polecam łóżeczko tradycyjne. Sprawdzilo sie przy synku a teraz super sprawdza sie przy córeczce. Turystyczne służy u nas na wyjazdy. Kupic dobry materac i jest to zakup na kilka lat.

2016-11-04 15:52

drewniane jest lepiej dostosowane i jak kupisz np na 140 cm to mozesz pozniej zrobic z niego łóżko dla dziecka ,takie 2 w 1

2016-11-04 15:51

Wydaje mi się ze tradycyjne łóżeczko jest o wiele lepsze. Po 1 zrobione jest z naturalnego drewna, ewentualnie malowane jest farbami, które posiadają liczne atesty i nie szkodza maluszkowi. Jest dostosowane do potrzeb dziecka, można regulować wysokość na jakies lezy materac co jest ważne przy częstym wyciaganiu malucha z łozeczka. Nie wyobrażam sobie kilkanascie razy dziennie schylac sie prawie do podlogi, żeby wyciągnać dzieciaczka z turystycznego :) Turystyczne łóżeczko równiez może byc regulowane, ale niestety większość tej opcji nie posiada. Jest tez mniej stabilne. My turystyczne mamy u rodziców, i czeka na przyjscie naszego synka :) Bedzie uzywane sporadycznie, przy wizytacz u rodziców, a także może słuzyc pozniej jako kojec :)

2016-11-04 15:06

Nie dawno też zgłębiałam ten temat. Byliśmy w kilku sklepach i doradzono nam, że w domu lepiej jak będzie łóżeczko drewniane. Po pierwsze jest ono wyższe i dostosowane do częstego brania malucha i odkładania. Jest to dosyć ważne ponieważ łóżeczka turystyczne są dużo niższe i schylając się kilkanaście razy dziennie, a może i więcej mocno nadwerężamy nas kręgosłup. Dwa łóżeczko drewniane jest tez bardziej stabilne, jak dziecko zacznie się kręcić to w takim łóżeczku nie powinno się nic wydarzyć. No i też kwestia dobrania dobrego materaca do takiego łóżeczka oraz jeśli ktoś zamierza używać to monitor oddechu (tak mówiła Pani w sklepie) lepiej jest ułożyć w takim drewnianym łóżeczku aby działał prawidłowo.