Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Problem z zajściem w ciążę.

Data utworzenia : 2016-09-20 15:54 | Ostatni komentarz 2016-10-18 17:03

Kala27

3417 Odsłony
34 Komentarze

Witam od 3 lat staramy się o dziecko i nic. Mam nieregularny okres i brak owulacji. Od jakiegoś czasu ginekolog kazał mi brać Closibeg na owulację i kwas foliowy i witaminy Pregna Plus. Dalej nic nie ma. A tarczyca jest w porządku. Miała któraś z Was podobny problem i zaszła w ciążę?

2016-10-18 17:03

Tak stres niestety nie sprzyja zajściu w ciąże u mojej koleżanki głowie to była przyczyna tego że około roku starali się o dziecko i kiedy odpuścili, wyjechali na wakacje udało się i teraz są szczęśliwymi rodzicami rocznej dziewczynki :)

2016-10-18 14:52

Tak bo przede wszystkim nie ma co robić na sile, lepiej robić to bez stresu a jak przyjdzie czas na dziecko to i szybko w ciaze sie zajdzie jeżeli wszytsko jest w porzadku z mama i tata

2016-10-16 23:50

Wiele osób właśnie stara się latami i się nie udaje a w momencie kiedy sobie odpuszczają zdarza się cud i zaczyna się oczekiwanie na poród.

2016-10-16 13:41

Moja siostra miała też tak że z dwa lata starali się i nic, było to dawno ponad 10 lat temu, jeździli po lekarzach i nikt nie umiał im pomóc. W tamtych czasach sytuacja wygladala też inaczej, jednak kiedy odpuscili sobie udało jej się zajść w ciąże. Coś w tym musi być:)

2016-10-15 17:16

Moja koleżanka starała się o dziecko od 3 lat. Robione badania, dostała leki i mimo starań nic nie wychodziło. Była blisko załamania. Nie umiała odpuścić. W końcu kupili własne mieszkanie. Zaczęli urządzać, szukać kafelków, farb i ekipy remontowej. Odsunęła myśli o dziecku bo wkurzał ją remont i w sumie nie miała czasu o tym myśleć. I "bum" jest teraz w 28 tc :)

2016-10-13 17:16

Moja znajoma wlasnie nie mogła zajść w ciaze i lekarz zajęcia sprawdzenie poziomu TSH zreszta jakby sie jej udało zajść w ciaze to i tak musiałaby zrobić to badanie i wynik wyszedł mocno zaniżony i odbiegał od normy. Musiała udać sie na konsultacje do enydkronologa. Przyjmowała różne leki , luteinę kwas foliowy i w końcu sie jej udało zajść w ciaze

2016-10-13 13:59

Widzę, że dziewczyny już wspomniały o PCOS, myślę że warto to sprawdzić. Dodatkowo od siebie mogę dodać, że czasem problem z zajściem wynika w problemów z tarczycą, dlatego warto chociażby na własną rękę sprawdzić poziom TSH. Trzymam mocno kciuki, wiem, że niełatwo jest się nie denerwować i po prostu odpuścić. Sama chociaż powtarzałam sobie że jeszcze nie ma powodów do zmartwień, w głębi duszy co miesiąc ' świrowałam'. A zaszłam w ciążę po roku, w dość stresującym i naprawdę dziwnym momencie kiedy kompletnie nie myśleliśmy, że się uda :)

2016-10-13 13:04

Ja miałam. właśnie po 2latach prób jestem w ciąży :) również m.in brałam Clo, chodziłam na monitoringi. Owulki nie było. Pęcherzyki po clo rosły ale nie pękały. U mnie zdiagnozowano PCOS. Po pół roku stosowania Clo musiałąm zrobić przerwę, podczas której musiałąm się zrelaksować i wyciszyć. Zaczynałam godzić się z tym, że się nie udaje, bo clo było ostatnią deską ratunku przed "poważniejszymi działaniami" na które nie chciałam się godzić ( wizyta w klinice niepłodności i prawdopodobna inseminacja). Na własną rękę kupiłam ziołowy środek Castangus , odpuścilam kompletnie żyjąc chwilą i po 2msc zobaczyłam upragnione 2 kreski :) nie dowierzałam i do tej pory mam pewne zawachania ze to tylko sen ;)