Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2188 Wątki)

Szczepić od razu po porodzie czy później?

Data utworzenia : 2016-08-16 14:57 | Ostatni komentarz 2016-10-22 11:36

Beata-GM

2887 Odsłony
48 Komentarze

Przyszłe Mamy :) Czy zastanawiałyście się nad kwestią szczepienia Waszych dzieci w pierwszej dobie życia? Coraz częściej podczas przyjęcia na porodówkę, kobiety zaznaczają, że chcą szczepić, ale nieco później - w kolejnej dobie życia, czy nawet po upływie kilkunastu dni. Jak to będzie u Was? Szczepić od razu? Czy idąc myślami z Zachodu - odczekać kilka dni?

2016-08-18 11:48

Również szczepiłam od razu po porodzie i przyznam, że nie miałam żadnych wątpliwości. Jeśli chcesz podać inną szczepionkę to musisz ją zakupić wcześniej i zabrać do szpitala, ale o tym pisała już E.Okuszko. Moja córcia nie miała żadnych powikłań, szczepionki zniosła bardzo dobrze. Co do wątpliwości czy szczepić, to do wielu zakażeń dochodzi właśnie w szpitalach. ja chyba stresowałabym się, gdyby się potem np. okazało, że będę musiała zostać z maluchem w szpitalu dłużej. Ale to oczywiś tylko i wyłącznie Twoja decyzja.

2016-08-17 13:55

Witam! Ja swojego maluszka będę szczepić tuż po porodzie, zgodnie z decyzją lekarza i położnej..Jeżeli jednak ich zaleceniem będzie szczepienie w drugiej dobie życia dziecka z różnych przyczyn, również będę przychylna do tej decyzji. Mam zaufanie do lekarzy oraz położnych ze względu na ich doświadczenie oraz fakt, ze nie bez powodu pracują w takich placówkach jak szpital. Porozmawiaj o tym ze swoim lekarzem prowadzącym na kolejnej wizycie. POZDRAWIAM !

2016-08-17 13:30

Ja też zdecydowałam się na szczepienie w drugiej dobie po porodzie zarówno u starszego i młodszego synka.Wszystko po szczepieniach było ok.,nie było żadnych powikłań.

2016-08-16 23:33

Biorą sie ponieważ szczepionki te mają w składzie rtęć jedne mniej drugie więcej, można skonsultować z lekarzem i wykupić własną szczepionkę,(euvax,hepavax,engerix). Zakażenie dziecka WZW b czy gruźlica nie muszę mówić jakie może mieć konsekwencje, Mama może być zdrowa do zakażenia może dojść w szpitalu... " Do zakażenia dochodzi w wyniku naruszenia ciągłości skóry oraz podczas kontaktu z zakażoną krwią i wydzielinami osoby chorej. Żeby się zakazić wystarczy zaledwie kropla krwi. Do ponad 60% wszystkich zakażeń WZW typu B dochodzi w placówkach służby zdrowia, w dodatku częściej na oddziałach niezabiegowych niż zabiegowych. Przyczyną przenoszenia wirusa jest źle wysterylizowany sprzęt lub inne zaniedbania higieniczne personelu związane z myciem rąk i zmianą rękawiczek. Różnym badaniom diagnostycznym (gastroskopie, dializy, inne z użyciem cewników i igieł), jak też zabiegom operacyjnym częściej poddawane są osoby w wieku dojrzałym, dlatego też częściej w tej grupie wiekowej właśnie służba zdrowia staje się źródłem zakażenia WZW typu B." Dlatego wolę szczepić, niz później płakać. Poczytaj podane wątki tam jest sporo.

2016-08-16 22:40

Nie mam żadnych wątpliwości czy szczepić - uważam że to najlepsza forma ochrony, ale zastanawiam się skąd biorą się wątpliwości odnośnie daty szczepienia.. Myślałam, że któraś z Mam spotkała się z taką opinią w swoim środowisku..

2016-08-16 21:56

Ja tez będę szczepić po porodzie, wole byc spokojniejsza o malenstwo. Tutaj też możesz troszkę poczytać: http://lovi.pl/pl/zdrowie-i-rozwoj/184/1 http://lovi.pl/pl/forum/11/301/1 http://lovi.pl/pl/forum/7/6335/1

2016-08-16 21:53

Ja szczepiłam Synka od razu po porodzie. Jakoś nie idę z duchem czasu i nie zastanawiałam się w ogóle czy może zaszczepić w kolejnej dobie czy też później. Ale tą decyzję powinnaś podjąć sama i świadomie. A jeśli zastanawiasz się czy w ogóle szczepić polecam Ci istniejący już wątek http://lovi.pl/pl/forum/7/6335/1

2016-08-16 21:15

Ja szczepiłam maluszka w drugiej dobie jak dobrze pamiętam. Jakoś byłam pewna, że będę szczepić w szpitalu nie długo po porodzie. To czy szczepić zaraz po porodzie najlepiej decydować samemu bo niestety takie decyzje musisz podejmować świadomie i nikt nie może Ci nic narzucić.