Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2189 Wątki)

Skurcze w 19 tygodniu ciąży

Data utworzenia : 2016-08-09 18:06 | Ostatni komentarz 2016-11-03 10:00

Ollao

3967 Odsłony
9 Komentarze

Witam ! Jestem w 19 tygodniu ciąży od rana dokuczają mi skurcze , są one dosyć mocne lecz nie są regularne .Maluszek lata po brzuchu tak jak nigdy. Czy mogą to być skurcze przedporodowe ? Czy w ogóle powinnam się martwić ? A może jest to normalne ?

2016-11-03 10:00

To dobrze że z tobą i dzidziusiem wszystko dobrze :-) dobrze zrobiłaś jadąc do szpitala, upewniłas się przy tym że maleństwo nie pcha się na świat. Ja też cierpię na kolke jelitowa, faktycznie ciężko stwierdzić czy to skurcze porodowe czy kolka. Ale kolka występuje nieregularnie i po tym właśnie rozpoznaje czy mam się czym martwić.

2016-11-03 09:50

Ciąża ma to do siebie, że czasami nie wiadomo czy to jelita czy dzidziuś :) Grunt, że wszystko jest w porządku ;)

2016-11-02 23:58

Jestem zdania, ze jesli przyszła mame cokolwiek zaniepokoi, lepiej sie udac do lekarza, czy na dyzur do szpitala, niech zrobią USG, uspokoją, bo zwykle to przewrazliwienie, ale czasem moze byc źle, my tu na forum nie pomożemy jak lekarz, lepiej do niego iśc i sprawdzic.

2016-08-17 14:49

Witam ! Miałam podobne dolegliwości w 33 t.c . Był to ból przypominający skurcze, trwało to około 2 dni. Lekarz zapewnił, że jest to proces przygotowania macicy do porodu . Natomiast w Twoim przypadku, możliwe jest że bóle były spowodowane powiększaniem się macicy . Poinformuj o tym swojego lekarza prowadzącego. Nie stresuj się, bo źle wpływa to na Twoje maleństwo. POZDRAWIAM !

2016-08-10 20:25

No to dobrze:)) duzo odpoczywaj:)

2016-08-10 19:45

Pamela.Mokra możliwe że maluch też się przyczynił do wczorajszej dolegliwości. Dzisiaj maluszek jest bardzo spokojny a ból jelit zniknął

2016-08-10 18:57

Ollao to dobrze ze wszystko wporzadku:)):* Oj mnie tez czesto jelita bola ze az mnie skreca czasami ale u mnie to jest wywolane zaparciami a do tego biore jeszcze zelazo co je poteguje:/ A u Ciebie maluszek ruchliwy i moze naciska na jelita:))

2016-08-10 14:43

Pamela.Mokra dziękuję za odpowiedź Byłam w szpitalu i na szczęście wszystko jest w porządku. Skurcze okazały się niegroźne , z dzieciaczkiem też wszystko dobrze.Po podłączeniu do ktg lekarz nie stwierdził by z maluszkiem było coś nie tak. Wszystkie dolegliwości były spowodowane kolką jelitową o której nie miałam zielonego pojęcia. Lekarz przypisał leki i zarządził jednodniową dietę by wszystko wróciło do normy.