Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Kłucie w brzuchu

Data utworzenia : 2016-08-08 15:57 | Ostatni komentarz 2017-12-14 19:21

ada1206

10402 Odsłony
30 Komentarze

Hej Ciężarówki ! jestem w 38,5 tyg ciąży i od wczoraj kłuje mnie strasznie w dole brzucha jest to co 7-8 min i trwa przez około 6 godzin następnie ustaje. już tak drugi dzień z rzędu do tego ból od krzyża aż do pachwin podpowiecie co to może być ? A może to już się szykować do porodu ? to moja pierwsza ciąża :) Pozdrawiam

2017-12-14 19:21

Może rwa kulszowa, albo skurcze przepowiadające.

2017-09-30 17:49

Daj znać po wizycie co na to lekarz choć podejrzewam że powie mniej więcej to samo :)

2017-09-30 14:27

Takie bóle i kłucia bardzo często zdarzają się, ale wcale nie oznaczają że dzieje się coś złego. Tak jak dziewczyny wcześniej pisały, to skutek szybkiego i dużego przyrostu maluszka i rozciągających się więzadeł macicy.

2017-09-28 15:00

To super że wszystko gra :) no niestety ciąża często ma równe powikłania odczucia itd ale dobrze ze się obserwujesz :) ja też miałam takie bóle i mi powiedział podobnie :)

2017-09-28 09:49

Lekarz podczas badania powiedział, że wszystko jest w najlepszym porządku, a samo kłucie jest właśnie winą zmian zachodzących w powiększającym się brzuszku i tempem przyrostu dziecka. Zapewnił mnie, że nie mam się czego obawiać dopóki ból nie będzie połączony z twardością brzucha. Mój ból też nie jest jakiś straszny, bardziej moją uwagę przyciągał fakt, że występował dość często.

2017-09-26 21:47

Ja mam bardzo często bóle brzucha tak jak przy okresie, dodatkowo ból z prawej strony dołu brzucha jakby ucisk na jajnik. I dzieje się to od czasu do czasu przez cały okres ciąży. Miałam tak w pierwszej ciąży i teraz w drugiej identyczne uczucie. W obu przypadkach, 3 ginekologów potwierdziło, że to kłopoty z bolącymi więzadłami i rozszerzającą się macicą. Polecili stosować doraźnie Nospę. ale nie brałam, bo jednak to nie jest aż taki ból, który zwala z nóg i obeszło się bez. Nospa jest w ciąży bezpieczna, dlatego może spróbuj zastosować przy bólu, ale najlepiej jednak skonsultować się kolejny raz z ginekologiem, ja uważam, że zwłaszcza w ciąży lepiej dmuchać na zimne.

2017-09-26 11:20

Jest to juz taki tydzien w którym wszystko moze sie zdarzyc :) Jesli kłocie jest tak długie jak piszesz to najlepiej skontaktowac sie ze swoim lekarzem prowadzacym. Pole ktore opisujesz to normlane bóle ktore wystepuja nawet na wczesniejszych etapach ciazy. Ciało przez cała ciąze przygotowuje sie od porodu. Rozluzniają sie wiezadła dzieki czemu mozliwy jest porod. Bole w pachwinach to jak najbardziej normalna sprawa ;) Ale ztym kłociem nie do konca, moze to nie byc nic groznego. Moze maluch tak sie uklada i ucieska cos, ale lepiej skonsultowac sie z lekarzem

2017-09-26 10:45

Czyli dokładnie w tych samych tygodniach zaczęłaś to odczuwać co ja :)