Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2189 Wątki)

Odpłatna indywidualna opieka położnej w czasie porodu.

Data utworzenia : 2016-08-03 13:59 | Ostatni komentarz 2016-10-22 15:41

Ginger998

3553 Odsłony
40 Komentarze

Jestem w 36 tc i zastanawiam się nad wykupieniem w ramach usług dodatkowych szpitala indywidualnej opieki położnej. Można wskazać położną ze szpitala, z którą chciałoby się podpisać umowę na takie świadczenie. Najczęściej jest ona zawierana po 35 tygodniu ciąży i trwa aż do rozwiązania. Koszt takiej usługi to około 1500 zł. Nie jest tanio. Co o tym sądzicie? Czy warto skorzystać z takiego świadczenia?

2016-08-03 21:11

Strasznie drogo. Ale myślę że to fajna sprawa . Za pieniądze każdy jest miły i ogarnięty. Ja jak byłam przyjmowana na oddzial to każdy ze złością do mnie i wgl nic mi nie mówił ze będą lewatywe robić czy coś tylko komendy. Później była inna zmiana i wtedy miałam swoją znajoma była położna j ona zadzwoniła nan oddział i juz całkiem inne podejście było zaraz dostałam czopki. I przy porodzie tez była choć ona nie odbierala ale czuwała przy mnie. Zawsze inaczej patrzą i wgl. Gdyby nie ta znajoma to opłacilabym napewno nawet bym się nie zastanawiała . tylko strasznie drogo skoro w innych szpitalach jest 700 zł a tu aż 1500 to bardzo drogo

2016-08-03 21:05

Według mnie to zależy od Twojego własnego nastawienia co do porodu i od tego jak pomocny będzie mąż i czy w ogóle będzie przy porodzie. Ja po zajęciach w szkole rodzenia i wielu rozmowach z partnerem uznałam, że nie będę potrzebowała dodatkowej, opłaconej położnej. Poród jest fizjologicznym następstwem stanu jakim jest ciąża i powiem szczerze, że bardzo zmieniło się moje myślenie. Wiem, że położna nie jest od tego żeby siedzieć ze mną cały czas w sali porodowej kiedy rodzę, ale jest od tego żeby mnie zbadać kiedy trzeba, podłączyć KTG lub też np. jakąś kroplówkę. Teraz jestem w 33 tc i staram się mega świadomie podchodzić do ciąży i porodu. Oczywiście mam pełno obaw, ale będę rodzić z partnerem obok i wiem, że to on będzie odpowiedzialny za wszystko dookoła. Za to żeby wezwać położną z oddziału jeśli coś będzie nie tak, wiem, że będę się mogła do niego przytulić w kryzysowych chwilach, ale też nakrzyczeć na niego albo pogryźć czy poszczypać ;) Wiem też, że każdej położnej zależy na tym, żeby podczas porodu rodzącej pomóc, żeby poród przebiegł szybko i bez komplikacji. Każda położna będzie stała na straży naszego krocza podczas porodu, ale jeśli będzie widziała, że np. kobieta ma pęknąć to będzie kazała lekarzowi takie krocze naciąć (wszak lepiej zszyć materiał prosto rozcięty niż porozrywany ;) a wiem, że obecnie wiele kobiet o to między innymi do położnych ma pretensje - "przecież pisałam w planie porodu, że chce ochronić krocze, tymczasem mnie nacięto" - ale prawda jest taka, że każda wykwalifikowana położna by to zrobiła, właśnie to jest ochrona krocza). Jedyne czego więcej można się od takiej opłaconej położnej spodziewać to więcej empatii, choć to też nie jest takie pewne, dlatego jeśli nie masz sprawdzonej w 100% położnej, której wiesz, że będziesz mogła zaufać to dla mnie jest powód, dla którego opłacanie położnej nie miałoby i tak sensu. I kolejna ważna sprawa - musisz sprawdzić jak wygląda to w szpitalu, w którym Ty zamierzasz rodzić, ale u mnie w mieście w szpitalach można rodzić tylko z jedną osobą towarzyszącą, więc np. połączenie mąż+dodatkowa położna odpada (a ja zdecydowanie wolę być wtedy z partnerem). Choć czasem ponoć położne przymykają oko i się zgadzają żeby przy porodzie były 2 osoby, np. wtedy gdy w szpitalu jest akurat dużo porodów, a taka położna to jakby nie patrzeć dodatkowe ręce do pracy ;) (słyszałam od położnej). Takie jest moje nastawienie, mam nadzieję, że w jakiś sposób pomogłam :) Na swoim przykładzie uważam, że opłacanie położnej nie jest konieczne, musisz tylko sama wiedzieć czego na sali porodowej oczekujesz :)

2016-08-03 21:03

Jeżeli masz sprawdzona położną to możesz jej zapłacić takie pieniążki bo jeżeli wybierzesz taką której nie znasz to nie radziłabym Ci płacić takich pieniędzy bo w szpitalu są na prawdę fajne położne a zawsze jest jakieś ryzyko czy trafimy na profesjonalną i oddaną czy taką bez powołania...

2016-08-03 20:56

Witam, jestem nowa na forum, obecnie 33 tydzień. Uważam że 1500 to wygórowana cena za taką usługę. Tym bardziej że w szpitalu położne będą i tak :) Fakt że nie wiadomo na kogo się trafi ale tak samo może być z położna wynajęta, bo ta sprawdzi się tak naprawdę dopiero "w akcji" ;-) Chyba że będzie to osoba gorąco polecana przez kilka osób. Raczej zdecydowała bym się na doule. Taka osoba nie ma uprawnień położnej ale zapewnia wsparcie psychiczne i emocjonalne a poza tym czuwa aby poród przebiegał w miare możliwości zgodnie z ułożonym wcześniej planem. Taka osoba myśli racjonalnie kiedy my juz nie jesteśmy w stanie ;-) No i koszt jest zdecydowanie mniejszy. Nie mogę się doczekać od czerwca na moja położna środowiskową i właśnie rozważam czy nie umówić się z doula.

2016-08-03 20:11

Ja jestem w 21 tyg ciązy. Dowiadywalam się od znajomych, które wykupiły położną i były bardzo zadowolone. Opowiadały jak położna pomaga przed, w trakcie i po porodzie. Powiedziały, że przy nastenym dziecku na pewno wezmą 2 raz. No i najlepiej brać położną ze szpitala, w którym bedzie sie rodziło to i dodatkowe profity "zalatwi" :D Bo słyszalam, ze czasem są położe spoza danego szpitala to niestety słabo z ta pomoca. Ja za namową ko;eżanek też na pewno wykupie położną chociaz u nas to koszt 700zł. I mam nadzieje, że dużo mi pomoże, bo jak to bywa przy 1 dziecku mam duuuużo obaw co do porodu :) Pozdrawiam

2016-08-03 19:49

Moja kuzynka, żałuje, że nie wykupiła położnej. Moim zdaniem warto, ale tylko wtedy, kiedy znasz tą osobę bardzo dobrze i wiesz, jak przebiega z nią poród i w 100% bedziesz jej ufać. Ja znam położną, z którą będę rodzić i powiem Ci, że jako rodzaca po raz pierwszy jestem mega spokojna o poród i mam ogromne zaufanie do niej, wiem, że zadba o mnie jak o własną rodzinę i będzie stała na straży moich praw. Moj facet to samo, powtarza, że dobrze, że ja mamy bo będzie mógł się mną zająć a nie mieć oczu dookoła glowy, żeby martwić się czy odpowiednio mnie traktują. 1500 to bardzo dużo, szpital pewnie bierze swoje, może spróbuj jakoś indywidualnie dotrzeć do którejś z położnych... może przy okazji "zwiedzania szpitala" albo szkoły rodzenia, może w twojej poradni, może zapytać lekarza, znajomych?

2016-08-03 17:32

Ginger teraz w szpitalach są na prawdę dobre położne, oddane i pomocne, ze raczej ta kwotę mogłabyś spokojnie przeznaczyć na dziecko a nie płacić dla wybranej położnej... Nie będziesz miała jakichś lepszych praw czy innych tego typu rzeczy tylko swoją położną którą i tak masz w trakcie porodu :) ale to kwestia tego czy stać Cię na to czy nie :)

2016-08-03 14:29

Ja ci powiem ze sie nie oplaca. Kolezanka miala wykupiona i praktycznie w niczym przy porodzie jej lepiej nie pomogla nizeli bylaby inna polozna...ale to kwestia tego czy stac Cie na takie cos. Mi byloby szkoda pieniazkow.