Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2188 Wątki)

Odpłatna indywidualna opieka położnej w czasie porodu.

Data utworzenia : 2016-08-03 13:59 | Ostatni komentarz 2016-10-22 15:41

Ginger998

3552 Odsłony
40 Komentarze

Jestem w 36 tc i zastanawiam się nad wykupieniem w ramach usług dodatkowych szpitala indywidualnej opieki położnej. Można wskazać położną ze szpitala, z którą chciałoby się podpisać umowę na takie świadczenie. Najczęściej jest ona zawierana po 35 tygodniu ciąży i trwa aż do rozwiązania. Koszt takiej usługi to około 1500 zł. Nie jest tanio. Co o tym sądzicie? Czy warto skorzystać z takiego świadczenia?

2016-10-22 15:41

Moim zdaniem jest to zbędny wydatek. Ja miałam farta, rodziłam jako jedyna. Dwie położne były przy mnie. Była potrzeba przeniesienia mnie na salę operacyjną nie było problemu, po zabiegu też opieka odpowiednią, tak samo pomoc, już w kolejnych dniach. Jeśli nawet byłoby więcej rodzących, to sądzę, że pomoc by się znalazła, przecież obok jest oddział patologii ciąży czy położniczy. W wyjątkowych sytuacjach można przecież wezwać do pomocy inne położne.

2016-10-07 19:48

U mnie przychodziła za darmo położna z ośrodka do którego jestem zapisana jeszcze w ciazy . Nie radziłabym płacić za opiekę położnej bo i taka na NFZ dobrze sie spisuje

2016-10-07 18:51

Do mnie od 20 tc przychodziła na wizyty położna, która pracuje w naszym szpitalu. Jak trafiłam na porodówkę to ona co prawa nie była wtedy w pracy ale prosiła, żeby do niej zadzwonić. Po naszym telefonie ona zadzwoniła do koleżanek i one się mną "zajęły". Jednak jak obserwowałam to każdą z nas (rodziłyśmy we trzy) traktowały mniej więcej tak samo. Ale prawdę mówiąc nigdy nie brałam pod uwagę, żeby opłacić sobie położną. Jakoś uważam, że te pieniądze wolałabym przeznaczyć na zakup czegoś dla Synka.

2016-10-07 10:27

Ja w szpitalu miałam bardzo dobrą opiekę zarówno przed porodem i po porodzie , dla mnie opłacenie prywatnej położnej nie miało sensu , bo miałam planowane cc. A jak bym miała rodzić naturalnie to też bym nie opłacała bo dla mnie to zbędny wydatek . Ale jak ktoś uważa ,że przy porodzie z "prywatną " położną będzie się czuł bezpieczniej i pewniej na sali porodowej a jak kogoś na to stać to jak najbardziej przyszła mama powinna sobie zapewnić i opłacić położną , aby czuć się pewniej i bezpieczniej w trakcie porodu .

2016-10-07 10:04

Freesia może po prostu w prywatnym szpitalu położne inaczej podchodzą do rodzącej bo nie mają tyle porodów co w szpitalu ? Aczkolwiek to pewnie nie jest regułą bo w szpitalach jak widać można natrafić na kompetentny zespół który pomoże jak tylko umie aby wszystko przebiegło sprawnie.

2016-10-07 09:19

Ja rodzilam w prywatnym szpitalu, ale w ramach uslug NFZ. Mialam bardzo dobra opieke i wszystkie polozne bardzo chetnie mi pomagaly. Pewnie dlatego ze wiedzialy ze to moje pierwsze dziecko. Nawet nie zastanawialam sie nad wykupieniem dodatkowych uslug poloznej.

2016-10-07 09:06

Dla mnie również to zbędny wydatek w szpitalu opieka okazała się rewelacyjna za równo przy pierwszym jak i przy drugim porodzie. Jednak jeżeli któraś z mam będzie czuła sie bezpieczniej rodząc ze swoją opłaconą położną to czemu nie, komfort psychiczny i poczucie bezpieczeństwa pozytywnie wpływają na przebieg porodu.

2016-10-07 08:15

Dla mnie to zbędny wydatek. I to nie mały. Pewnie jak napisała Monika powyżej, ze to może zależeć od szpitala. Tam gdzie rodziłam też można było sobie opłacić położną. Ale u nas na sali nikt takiej nie miał. I w sumie z opieki jestem prawie zadowolona. Wszystkie panie było ok, spokojne,, wyrozumiałe i pomocne. Oprócz jednej. Akurat była na dyżurze po moim cięciu... Co by było jakbym akurat ta panią sobie opłaciła... =-O