Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2184 Wątki)

Grzybica paznokcia w stopie w ciąży - jak leczyć?

Data utworzenia : 2016-02-18 21:55 | Ostatni komentarz 2021-01-19 22:06

aguuunia85

14658 Odsłony
50 Komentarze

Mam problem z chorym paznokciem w stopie. Dokładnie z dużym paluchem. A mianowicie zaczął odchodzić mi paznokieć od miazgi, stał się bolesny. Raz juz próbowałam go wyciąć, niestety odrosl z dalszym odchodzeniem od skóry. Problem pojawił się już przed ciążą, wtedy u dermatologa otrzymałam lakier do paznokcia. Stosowałam z dwa miesiące, nic nie pomogło a teraz w ciąży zwyczajnie boję się go stosować, gdyż pisze w ulotce, że stosować tylko gdy jest to niezbędne więc odpuscilam. Może któraś wie jak się pozbyć uporczywego problemu?

2020-08-05 16:14

Ja dawnej często miałam ten problem, może przez zły sposób obcinania paznokci, w każdym razie problem zniknąl

2020-08-05 16:10

Ja to nienawidzę szarego mydła, ale jeśli pomaga na wrastajacy paznokieć to warto o nim pamiętać. 

2020-08-04 22:06

Ja wlansie też zaczynam mieć problem z wrastającym paznokciem u jednej ze stop. Ale zanim udam się do lekarza spróbuję też z szarym mydłem i jakoś podciąć. Chociaż dzisiaj jak próbowałam podcinać to mam wrażenie że zruszylam i boli jescze bardziej 

2020-08-04 22:04

Mój syn też miał problem z wyrastającym paznokciem szare mydło potrafi zdziałać cuda , do tej pory dodaje do kąpieli trochę mydła szarego startego na tarce . 

2020-08-04 21:48

Ja miałam taki co jest w saszetkach i w lodówce trzeba było trzymać 

2020-08-04 15:15

Clotrimazolum można w ciąży stosować a jest przeviwcxybiczny

2020-08-03 21:37

Ja na szczęście nie miałam takich problemów, ani z grzybicą, ani z wrastającymi paznokciami. Jednak polecam jak najszybciej udać się do apteki, a farmaceuta powinien doradzić, bo jest już dość dużo preparatów przeciwgrzybiczych dostępnych bez recepty.

2020-08-03 21:11

Ja miałam w ciąży że względu na masę ciała wrastające paznokcie do tego stipnia że nie mogłam chodzic, byłam u podologow miałam klamry niestety nic to nie dało tamponady zaczęłam wkoncu sama w domu robić, moczyłam stopy w mydle szary. Początkowo wycinałam do momentu ulgi aż wkoncu samo znikło jak masa ciała zniknęła.