Ciąża i poród (1673 Wątki)

Aktywny poród – wertykalne pozycje porodowe

Data utworzenia : 2013-04-14 16:21 | Ostatni komentarz 2020-03-11 09:43

Redakcja LOVI

8675 Odsłony
194 Komentarze

Aktywny poród to nie jest moda czy nośne hasło. To naturalny sposób porodu zgodny z fizjologią kobiety. Przeczytaj o zaletach pozycji wertykalnych. Znajdziesz tu także opisy pozycji i aktywności ruchowej. Wraz z autorką artykułu - położną werką - zachęcamy Was do aktywności w czasie porodu! ----- W jakich pozycjach było wam łatwiej rodzić- leżąc, stojąc, kucając, siedząc czy w klęku? W trakcie porodu można zmieniać dowolnie pozycje tak by zmniejszyć ból oraz ułatwić narodziny dziecka. Korzystałyście kochane Mamy z takiej możliwości?

2020-03-11 09:43

Ja przez moment byłam oparta o zagłówek i kucałam, na stojąco bym nie dała rady, bo czułam rozpieranie w biodrach straszne i nogi mi się trzęsły 

2020-03-11 09:39

Patrycja, ja parlam na stojąco. Dużo lepiej, niż na stojąco. To dzięki temu szybciej szło, bo gdybym.lezala i padła jak wcześniej, to by to jeszcze długo trwało. Najmniej miło wspominam pozycję na boku z uniesioną nogą, koszmar... ale podobno tak idzie najszybciej. Ja wytrzymałam w tej pozycji chwile

2020-03-11 09:17

Mi właśnie tych podpórek pod nogi brakowało... A nikt mi też stóp nie podpierał. To na pewno przyspieszyłoby jeszcze poród o kilka chwil

2020-03-10 23:20

U mnie na sali porodowej tych gadżetów była masa, łącznie z wanną do porodu w wodzie, korzystałam tylko z piłki bo to faktycznie na mnie działało, potem zaczelam zygac jak kot po oxy a finalnie poród na pół siedząco, położna dokrecila mi takie uchwyty do fotela i przy parciu super pomagało zaprzeć się i wycisnąć co sil, to był szybki szpil. Generalnie to była Kapitalna POŁOŻNA. 

2020-03-10 22:37

Patrycja nawet o tym nie słyszałam. Mi nie zaproponowali innych pozycji niż na leżąco. Ale też nie dałabym rady. Przy 3-4 cm dostałam piłkę pod prysznic. To była katorga przy skurczach ale chciałam przyspieszyć rozwarcie. 

2020-03-10 21:42

słyszałam, ze porod naturalny najszybszy jest w pozycji na stojąco. osobiscie nie probowałam bo nie ustałabym na nogach, nogi miala jak z waty wiec u mnie zakonczyło sie na lezaco.

2020-03-10 14:57

U mnie na sali ma być dużo gadżetów i panie położne bardzo zachęcają do korzystania z nich. Już niedługo się o tym przekonam :D 

Z tego co wiem to raczej wszystkie kobiety chwalą te udogodnienia.

Ale tak to jest. Że człowiek musi się o wiele sam upomniec. 

2020-03-10 14:54

U mnie na sali były worki, piłki, taki wiszący jakby sznur, coś w rodzaju krzesełka, wyposażenie jest różne, prysznic też był razem z toaletą, ale jakoś mnie nie ciągnęło do wody