Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2199 Wątki)

bóle, jakby skurcze w ciąży

Data utworzenia : 2015-12-15 23:43 | Ostatni komentarz 2015-12-25 10:45

mamaKasia

2303 Odsłony
21 Komentarze

Hej, ostatnio kłuje mnie w brzuchu, w różnych miejscach, raz przy żebrach raz przy jajnikach. Nie jest to ból przewlekły, kłuje jak skurcz, łapie i po chwili puszcza, czasami kilka razy pod rząd. Jestem w 17 tc, myślicie, że powinnam udać się z tym do lekarza, czy to normalne? Nie mam żadnych innych niepokojących objawów, byłam u lekarza pod koniec listopada i wyniki miałam w porządku.

2015-12-16 17:41

Ja miałam często takie skurcze i to od drugiego trymestru. Czasem aż plecy i nogi mnie tak bolały że nie mogłam się ruszać. Podobno to normalne. Musiałam brać jakieś dodatkowe suplementy typu magnez, falvit mama, itd. Ale w takich sytuacjach nie ma żartów i lepiej panikować niż olać sytuację. Jeśli czujesz taką potrzebę to jak najbardziej udać sie do lekarza albo szpitala na ktg.

2015-12-16 14:57

ja mialam coś podobnego, okazało się że to normalne, ale nie byłam z tym specjalnie u lekarza tylko przy okazji wizyty opowiedziałam. ale jeśli masz możliwość i się martwisz to idź, przynajmniej będziesz mieć pewność że wszystko jest dobrze :)

2015-12-16 12:40

Nie biorę magnezu. To nie są ruchy dziecka jestem pewna, bóle pojawiają się znikąd czasami wstaję i już mnie kłuje nie do zniesienia, taki sam ból odczuwam w okolicach nerek. Adamos, raczej ciągle mają taką samą siłę, na wszelki wypadek chyba pojadę zapytać.

2015-12-16 11:56

Kasia a czy skurcze nie nasilają się np. podczas długotrwałego siedzenia? Dolegliwości, które opisujesz pojawiają się najczęściej ok. 16 tygodnia ciąży. Podejrzewam, że spowodowane jest to rozluźnianiem się mięśni i więzadeł, na które oddziałuje hormon ciążowy o nazwie relaksyna. Brzuszek jest coraz większy i to dodatkowo potęguje nieprzyjemne doznania. Jeśli jednak masz jakieś wątpliwości to radziłabym Ci udać się do lekarza prowadzącego. Wszelkie niepokojące objawy powinny być konsultowane właśnie z nim :-)

2015-12-16 08:34

Lepiej to skonsultować przez lekarza. Będziesz spokojniejsza . Specjalista będzie wiedział co Ci zaradzi. Magnes na skurcze bierzesz ? Możesz też odczuwać ruchy dziecka , Jestem w 20 tygodniu ciąży i czasami mam takie wrażenie przy ruchach , ale jest to bardzo delikatne.