Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Mdłości 2 tyg. przed porodem

Data utworzenia : 2015-10-28 20:49 | Ostatni komentarz 2015-12-15 22:23

martulaa91

12349 Odsłony
30 Komentarze

Witam, Drogie mamy powiedzcie mi czy to normalne, że pod koniec ciąży wracają dolegliwości z początku ciąży? Chodzi mi dokładnie o powrót mdłości. Czy któraś z was też tak miała? Bo ja od paru dni jeść jem w miarę normalnie, ale mam wrażenie jakby jedzenie mi w buzi pęczniało i jest mi ciągle niedobrze... Czy to jakieś sygnały od organizmu, że może zbliża się dzień rozwiązania...? ;)

2015-10-29 10:00

Podobno organizm parę dni przed porodem się oczyszcza, czyli biegunki, mdłości.. Przecież wcale nie powiedziane, że poród odbędzie się w terminie, czyli u ciebie za 2 tygodnie :) Ale dla swojego spokoju możesz przedzwonić do położnej, czy lekarza. Ja powiem szczerze, że nie tyle mdłości co wymioty miałam w chwili gdy robili mi KTG i brali na porodówkę, a przez cały dzień niezbyt wiele zjadłam, żałowałam, że wieczorem skusiłam się na pizzę, bo w sumie tylko nią zwracałam :/

2015-10-29 09:35

Też radziłabym skonsultować się ze swoim lekarzem tak dla pewności.

2015-10-29 08:54

Ja na tydzień przed porodem źle się czułam i miałam mdłości , byłam jakaś rozbita a na wieczór położyłam się spać na godzinę i obudziłam się poddenerwowana choć nie miałam ku temu powodu. Czułam się dziwnie wzięłam kąpiel i siedziałam w fotelu i mówiłam do partnera że coś się zaczyna dziać. W nocy miałam kilka silnych skurczy ale były w różnych odstępach czasu , nawet co półtorej godziny więc nie jechałam do szpitala. Rano pojechałam do lekarza i okazało się że mam rozwarcie na 2 palce i że powinnam pojechać do szpitala ( na wszelki wypadek). Po tygodniu urodziłam. Czytałam natomiast gdzieś że czasami przed porodem organizm oczyszcza się i zdarzają się sytuacje wymiotów czy biegunki natomiast zawsze uważam że jeżeli cokolwiek niepokoi kobietę to powinna zapytać lekarza.

2015-10-28 22:10

A to dobrze, że wyniki są ok :-). Mi w przeddzień wszystko stało w gardłe, apetyt prawie zerowy, przeczyściło mnie, zaczął się ból krzyża. O 22 pojechałam na porodówkę, by sprawdzić co sie dzieje, a o 4.50 urodziłam.

2015-10-28 21:48

Wyniki mam dobre, malutka jest aktywna jak zawsze:) Chętna do wyjścia z tego co wiem bo niedawno wróciłam ze szpitala do którego trafiłam względu na silne skurcze. Ogólnie czuję się dobrze, tyle że męczą mnie na zmianę mdłości i zgaga.. I zastanawia mnie czy aby to nie pierwsze oznaki, tego ze zbliża się ten dzień :) Ciekawi mnie czy czasem to mój organizm w jakiś sposób się nie przygotowuje do tego, nie wiem jakoś się oczyszcza, intensywniej pracuje... Ciekawi mnie też jak to było u innych mam :) Tuż przed... :)

2015-10-28 21:17

Martula a jakie masz ciśnienie? Dzieciaczek rusza się jak zwykle? Nie masz bólu głowy? W moczu białka nie stwierdzono? Ja miałam takie objawy w przeddzień porodu, ale nie dłużej. Dobrze byłoby sprawdzić to o czym napisałam, by przypadkiem nie przeoczyć gestozy.