Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Zastrzyki z solcoserylu. Niska masa dziecka.

Data utworzenia : 2015-10-08 10:14 | Ostatni komentarz 2015-10-13 16:25

25caramel04

2312 Odsłony
10 Komentarze

Witam, założyłam ten wątek ze względu na to, iż w wyszukiwarce nie znalazłam nic na temat podawania zastrzyków z solcoserylu w związku z podejrzeniem hipotrofii u rozwijającego się maluszka w brzuszku. Dostałam zalecenie wykonania 10 iniekcji domięśniowych. Wiem, że te zastrzyki zawierają bezbiałkowy dializat z krwi cieląt. Lekarz stwierdził, że naszego maluszka trzeba troszkę "utuczyć"... Dlatego drogie koleżanki chciałabym się dowiedzieć czy któraś z Was musiała dostawać te...lub inne zastrzyki? Czy coś pomogły?

2015-10-13 16:25

Bardzo skuteczny lek, który nie zaszkodzi dziecku a napewno pomoże odżywić

2015-10-09 19:46

Tak jak napisała Artan lek ten spowoduje wzrost transportu tlenu i glukozy do komórek, dzięki czemu, maluch otrzyma krew, która jest lepiej natlenowana i bogata w substancje odżywcze, ma to za zadanie oczywiście spowodować szybszy wzrost dziecka. Nie wspomniała Pani w którym tygodniu ciąży aktualnie Pani jest, ale skoro łożysko ma II stopień to zapewne III trymestr, nie wiem też jakie są przepływy przez łożysko, oraz czy choruje Pani na chorobę jakąś chorobę przewlekłą, bądź współistniejącą z ciążą. Lekarz zalecił te zastrzyki, albo z powodu problemów z przepływami w łożysku, albo z powodu hipotrofii wewnątrzmacicznej płodu(zbyt małej masy płodu w stosunku do wieku ciążowego), na co rożne czynniki mają wpływ m.in. łożysko, choroby mamy. Z niefarmakologicznych sposobów na poprawę przepływu łożyska mogę zalecić Pani: -zbilansowaną dietę oraz aktywność fizyczną(najlepiej na powietrzu), oczywiście jeżeli Pani stan na to pozwala, unikanie stresu, spanie i leżenie na boku, unikanie pozycji na wznak, unikanie przebywania z osobami palącymi, zakładam, że Pani nie pali;) Pozdrawiam i życzę szczęśliwego rozwiązania.

2015-10-08 19:01

Ok ;-)

2015-10-08 18:48

Powtórzę...o tym leku dowiedziałam się z innych portali... nie pisałam nic o forum. No oby kuracja się udała , nie dziękuję aby nie zapeszyc. Tobie także życzę powodzenia

2015-10-08 18:28

Przeczytałam naukowy artykuł medyczny a nie jakeś tam fora, no ale dobra niech Ci będzie :-). Tego leku nie stosowałam osobiście. Niemniej życzę Tobie powodzenia, by ta terapia okazała się skuteczna.

2015-10-08 17:56

Tak pisało na wypisie ze szpitala... Za drugim razem jak pojawilam się w szpitalu okazało się, ze to || stopień łożyska...nadmienię także, iż usg robiło 2 różnych lekarzy .. mam dość duży mętlik w głowie... Artan jeżeli chodzi o to jakie właściwości ma ten lek to także dowiedziałam się z innych portali... Tak jak podejrzewam, że Ty także. Szukam tu osób, które rzeczywiście stosowały ten lek i czy była jakaś poprawa.

2015-10-08 15:35

Caramel, o ile dobrze pamiętam stwierdzono u Ciebie III stopień dojrzałości łożyska na zbyt wczesnym etapie ciąży. Takie starzejące się łożysko jest już mniej wydolne w dostarczaniu substancji odżywczych dzidziusiowi ze względu na sztywność naczyń, ich zarastanie i odkładające się złogi wapnia. Zadaniem ginekologa w tej sytuacji jest usprawnienie tego bądź przynajmniej zahamowanie postępu procesu. I tu z pomocą przychodzi Solcoseryl. Tak jak napisałaś jest to wyciąg z krwi cieląt, wolny od antygenów. Zawiera on substancje, które poprawiają pobieranie i wykorzystywanie tlenu oraz glukozy przez komórki, pobudzają przemianę materii, ułatwiają usuwanie produktów metabolizmu. Dlatego ten lek w postaci dożylnej stosuje się wówczas gdy jest potrzeba pobudzenia procesów regeneracyjnych w zmienionych tkankach jak np. oparzenia, źle gojące się rany, stopa cukrzycowa, a także w Twoim przypadku z niewydolnym łożyskiem. Poprawi to tym samym zaopatrywanie dzieciaczka w substancje odżywcze i przyczyni się do jego lepszego rozwoju, wzrostu w Twoim łonie.

2015-10-08 13:36

Dziękuję bardzo! Czekam na jakiekolwiek informacje od położnych:)! A może inne mamusie mają podobne doświadczenia z tym związane??